هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: جنبش «من هم» همچنان روبه‌گسترش است اما رومن پولانسکی بر خلاف کسانی چون بیل کازبی، هاروی واینستین و وودی آلن هنوز می‌تواند راهی برای ادامه فعالیت‌های خود پیدا کند؛ به عبارت دقیق‌تر، او درگیر پروژه‌ای شده است که پس از سال‌ها می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌هایش باشد.

به گزارش «الوسینه» پولانسکی به‌زودی تولید فیلم جدیدش با عنوان «من متهم می‌کنم!» / J’accuse را آغاز خواهد کرد که داستان رسوایی سیاسی «ماجرای دریفوس» / Dreyfus affair را روایت خواهد کرد که فرانسه را در سده نوزدهم به لرزه انداخت. در این رسوایی یک مرد یهودی به‌اشتباه به خیانت متهم شد، آن هم با وجود این‌که شواهد انکارناپذیری مبنی بر مجرم بودن فرد دیگری وجود داشت!

پولانسکی مدت‌هاست به ساختن فیلمی در این رابطه علاقه‌مند است اما چند بار پیش از این اعتراف کرده بود که پروژه پرهزینه‌ای می‌شود و باید ستاره بزرگی وارد فیلم شود تا بتواند بازگشت هزینه‌ها را تا حدی تضمین کند؛ اتفاقی که ظاهراً با ورود ژان دوژاردن روی داده است. برای کسانی که با این نام آشنایی ندارند باید گفت که دوژاردن یکی از بازیگران مطرح فرانسه است که برای بازی در فیلم صامت «آرتیست» اسکار بهترین بازیگر اصلی مرد را برنده شد.

به هر حال باید دید وقتی فیلم به پایان رسید در کجا به نمایش درمی‌آید و چه کمپانی می‌تواند پخش آن را بر عهده بگیرد!

  • پلی‌لیست