هنر و تجربه-مریم شاه‌پوری: ایزابل هوپر یک ستاره بزرگ در دنیای بازیگری است که نقش‌های فوق‌العاده‌ای در کارنامه دارد. او امسال با فیلم جدیدش «گرتا» اثر نیل جردن به جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو می‌رود و البته در آن‌جا کنار بازیگر جوان مطرحی است به نام کلویی گریس مورتز که امسال چند بازی قابل توجه را در این فیلم و «آموزش بد کامرن پست» و «سوسپیریا» ارائه داده است.

در نخستین کلیپ «گرتا» هر دو این بازیگران نسل‌های قدیم و جدید با تمام قدرت هنرنمایی می‌کنند و با این‌که در این‌جا با هم درگیری شدیدی دارند اما خیلی زود دوست می‌شوند. اما در ادامه و با پیشرفت رابطه‌شان مشخص می‌شود که گرتا همان کسی نیست که به نظر می‌رسد.

نیل جردن که بیش‌تر با فیلم‌های «بازی آشکار» و «مصاحبه با خون‌آشام» شناخته می‌شود، و پیش از این هم «بیزانتیئم» (با بازی دو بازیگر زن قوی دیگر یعنی سیرشا رونن و جما آرتِرتِن) را ساخته بود، فیلم‌نامه «گرتا» را با همکاری ری رایت نوشته است. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به مایکا مونرو، کالم فیوری و استیون ریا اشاره کرد.

همان طور که اشاره شد «گرتا» اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره تورنتو پشت سر می‌گذارد و با این‌که هنوز پخش‌کننده‌ای ندارد اما احتمالاً به‌واسطه دو بازیگر توانای نقش‌های اصلی‌اش خیلی زود خریداری می‌شود و تکلیف نمایش عمومی‌اش هم مشخص می‌شود.

  • پلی‌لیست