هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: عجیب است که این حرکت بدیهی یعنی همکاری نتفلیکس و استیون سودربرگ این قدر زمان برد تا محقق شود؛ ولی آن‌ها بالأخره برای اکران جدیدترین فیلم سودربرگ با عنوان «پرنده بلند پرواز» دست به دست هم داده‌اند.

برای کسانی که با این فیلم‌ساز مستقل تحسین‌شده  کم‌تر آشنایی دارند، باید گفت که سودربرگ دائم مرزهای فناوری و شیوه‌های نمایش فیلم را در سال‌های اخیر گسترش داده است؛ چه از طریق به دست گرفتن کنترل بازاریابی (و تمرکز صرف بر عرصه دیجیتال) برای نمایش فیلم «لوگن خوش‌شانس» و چه استفاده از آی‌فون برای فیلم‌برداری «دیوانه»، سودربرگ همواره راه‌های تازه‌ای را برای عرضه مستقل آثارش به علاقه‌مندان یافته است. پس کاملاً طبیعی است که سودربرگ با بزرگ‌ترین اخلالگر اکران در صنعت فیلم‌سازی سنتی به توافق و همکاری رسیده است!

«پرنده بلند پرواز» داستان یک مدیر برنامه‌های ورزشی را روایت می‌کند که سعی دارد یکی از موکلان تازه‌کارش در بسکتبال حرفه‌ای را فریب دهد تا او یک قرارداد بحث‌انگیز را امضا کند؛ و این در شرایطی است که انجمن ملی بسکتبال او را محروم کرده است. بجز این اطلاعاتی درباره فیلم در دست نیست و البته می‌دانیم که سودربرگ دوباره از آی‌فون برای تولید فیلم استفاده کرده است. فیلم‌نامه را تارل آلوین مک‌کرنی نوشته است که بیش از همه با فیلم اسکاری «مهتاب» شناخته می‌شود.

هنوز تاریخ نمایش عمومی «پرنده بلند پرواز» اعلام نشده است اما احتمالاً اوایل سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

  • پلی‌لیست