هنروتجربه:«پاییز نیکایدوها» به کارگردانی آیدا پناهنده در جشنواره فیلم نارا ژاپن رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم سینمایی «پاییزِ نیکایدوها» به کارگردانی آیدا پناهنده با اتمام آخرین مراحل فنی، آماده نمایش شد. تهیه‌کنندگی این اثر را نائومی کاواسه، فیلم‌ساز سینمای ژاپن و برنده دوربین طلا و جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن برعهده دارد و فیلم محصول مشترک دو کشور ژاپن و هنگ‌کنگ است. «پاییز نیکایدوها» به نویسندگی ارسلان امیری و آیدا پناهنده پاییز سال گذشته در ژاپن و در شهرهای قدیمی نارا و تِنری فیلم‌برداری شده و داستان فیلم درباره آخرین بازمانده مرد خانواده نیکایدو است که باید برای بقای نام خانوادگی‌شان دست به انتخاب دشواری بزند.

در این فیلم بازیگران ژاپنی از جمله ماسایا کاتو، شیزوکا ایشیباشی، کازوکو شیراکاوا، کیتا ماچیدا، هانا هیدوکی، کایو ایسه بازی کرده‌اند. مدیریت فیلم‌برداری فیلم را مرتضی قیدی برعهده داشته و صدابردار ژاپنی کیکوچی نوبویوکی که تجربه همکاری با عباس کیارستمی را در فیلم «مثل یک عاشق» داشته در این اولین تجربه بین‌المللی آیدا پناهنده با او همکاری داشته است.

کمپانی ژاپنی اِل. دی. اِچ ژاپن و اِمپررفیلم هنگ‌کنگ در تهیه این فیلم مشارکت داشته‌اند که با پایان تدوین فیلم توسط ارسلان امیری و اتمام مراحل فنی، این فیلم با نام ژاپنی «نیکایدو-کِ- مونوگاتاری» از چهارم ژانویه ۲۰۱۹ در ژاپن اکران سراسری خواهد شد.

این فیلم ۲۰ سپتامبر مصادف با پنجشنبه ۲۹ شهریور ماه در افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم نارا در  ژاپن با حضور کارگردان و عوامل آن همراه با برگزاری  کنفرانس خبری رونمایی می‌شود. این سومین فیلم سینمایی آیدا پناهنده بعد از «ناهید» و «اسرافیل» است.