هنروتجربه:مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی یکی از فیلم‌های بخش اصلی جشنواره بین‌المللی حقوق بشر در شهر برلین آلمان است.

جشنواره بین المللی حقوق بشر برلین که از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ سپتامبر (۲۹ شهریور تا ۴ مهرماه) درحال برگزاری است، در بخش اصلی علاوه‌بر مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی و نویسندگی مهرداد اسکویی، میزبان نمایش هشت فیلم از کشورهای دیگر است و ساخته اسکویی روزهای ۲۲ و ۲۳ سپتامبر (۳۱ شهریور و اول مهر) نمایش داده می‌شود. همچنین قرار است محمد حدادی، مدیر فیلم‌برداری این مستند به نمایندگی از گروه فیلم‌سازی در جشنواره حضور پیدا کند و با مخاطبین گفت‌وگو کند.

«رویاهای دم صبح» که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت‌کننده سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال، برای گرفتن حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.

کسب جایزه عفو بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین،‌ اعطای جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به‌ مهرداد اسکویی به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١۶، دریافت جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام‌بخش» از جشنواره «فول فریم» آمریکا از جمله جوایز بین‌المللی مستند «رویاهای دم صبح» است.