هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: تاد هینز پس از ساخت فیلم سال گذشته‌اش «شگفت‌زده» حسابی سرش شلوغ بوده و پروژه‌های کنجکاوی‌برانگیزی را دنبال کرده است، از جمله مستندی درباره لو رید و گروه موسیقی «وِلوِت آندرگروند» که در دست تولید است.

به هر حال چنین به نظر می‌رسد که زمان مناسبی برای افزودن یک پروژه دیگر به کارهای آینده این فیلم‌ساز تحسین‌شده است. به گزارش «ورایتی»، تاد هینز کارگردانی فیلمی را انجام خواهد داد که بر اساس اثری به نام «اجرای آزمایشی»/ Dry Run سروشکل می‌گیرد که خودش بر پایه مقاله ناتانیئل ریچ برای مجله نیویورک تایمز با عنوان «وکیلی که به بدترین کابوس دوپونت بدل شد» خلق شده است. متیو کارناهان فیلم‌نامه را نوشته است و ماریو کوریئای نمایش‌نامه‌نویس قرارست آن را بازنویسی کند.

نام وکیلی که به او اشاره شد، رابرت بیلوت است که یک مشاور قانونی بود و هشت سال به عنوان وکیل مدافع فعالیت کرد تا این‌که دعوی مهمی با موضوع محیط زیست را بر عهده گرفت که طرفش کمپانی شیمیایی‌ای دوپونت بود. مارک رافِلو که خودش طرفدار دوآتشه حقوق محیط زیست است، به عنوان تهیه‌کننده قرارداد همکاری در این پروژه را امضا کرده است. البته او برای ایفای نقش اصلی هم در حال مذاکره است که باید دید نتیجه‌اش چه می‌شود.

  • پلی‌لیست