هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: گیرمو دل تورو هرگز کسی نبوده است که شیفتگی و علاقه‌اش به فیلم‌ها، مجموعه‌های تلویزیونی و کتاب‌ها را مخفی کند؛ و این موضوع درباره «بهترست با سال تماس بگیرید» هم صدق می‌کند.

دل تورو که به‌تازگی از وظیفه‌اش در هیأت داوران جشنواره ونیز رها شده است، در توییتر خود به تحسین فصل جدید این سریال -که داستان فرعی‌ای از سریال محبوب «زدن به سیم آخر»/ Breaking Bad را دنبال می‌کند – پرداخته است و توضیح داده که چه‌طور حالا آن را بیش از سریال اصلی دوست دارد.

این فیلم‌ساز اسکاری نوشته است: «من این مجموعه را حتی از «زدن به سیم آخر» هم بیش‌تر دوست دارم؛ و البته نه برای این‌که بخواهم خلاف جریان باشم. این سریال آشکار مقیاس و ابعاد کوچک‌تری دارد اما زوال اخلاقی داستان تأثیر عمیق‌تری بر من گذاشت و تندوتیزتر و تلخ‌تر است… شخصیت والتر وایت در «زدن به سیم آخر» تغییر ماهیت می‌دهد و شما با یک سقوط و دگرگونی عظیم روبه‌رو می‌شوید. اما در این‌جا شما با شخصیتی به نام جیمی همراه می‌شوید که به‌تدریج به سال گودمن بدل می‌شود و لغزش‌های کوچک اما دردناک و رنج‌آوری را تجربه می‌کند.»

نمایش «بهترست با سال تماس بگیرید» از ۲۰۱۵ شروع شده است و حالا چهارمین فصل آن پخش می‌شود. بیش‌ترین میزان تحسین‌ها متوجه باب اودِنکرک است که تا این‌جا برای بازی‌اش، نامزدی‌ها و جوایز مختلفی را به دست آورده است از جمله سه نامزدی جایزه امی.

  • ایندی‌وایر