هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: مل گیبسن کارگردانی و مشارکت در نگارش فیلم‌نامه نسخه بازسازی «گروه خشن» را بر عهده گرفت؛ یک فیلم وسترن تاریخ‌سینمایی محصول ۱۹۶۹ به کارگردانی سم پکین‌پا.

گیبسن فیلم‌نامه را با مشارکت براین بَگبی می‌نویسد که یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی این فیلم است. کمپانی «برادران وارنر» تولید و تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده دارند. «گروه خشن» درباره گروهی از یاغیان است که می‌کوشند آخرین کارشان را پشت سر بگذارند. فیلم اصلی ترکیب بازیگرانی شامل ویلیام هولدن، ارنست بورگناین، رابرت راین، ادمِند اوبراین، وارن اوتس، جِیمی سانچز و بن جانسن دارد. به گزارش «ددلاین» کمپانی «برادران وارنر» سال‌هاست که می‌خواهد فیلم پکین‌پا را بازسازی کند. ویل اسمیت زمانی قرار بود بازیگر این بازسازی باشد.

گیبسن پیش از این در سال ۲۰۱۶ درام جنگی «ستیغ هک‌سا» درباره جنگ جهانی دوم را ساخت که در شش رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان نامزد دریافت جایزه اسکار شد. گیبسن یکی از گزینه‌هایی بود که برادران وارنر می‌خواستند برای کارگردانی دنباله «جوخه انتحار» به کار گیرند؛ و البته که سابقه همکاری‌های گیبسن با این استودیو به دهه‌ها پیش و فرنچایز اصلی «مد مکس» برمی‌گردد.

«گروه خشن» در زمان اکرانش بسیار جنجالی شد چون فیلمی به‌شدت خونین و پرخشونت بود؛ و البته که فیلم‌های گیبسن نیز با خشونت‌شان شناخته می‌شوند مثل «مصایب مسیح»، «ستیغ هک‌سا» و «آپوکالیپتو».گیبسن قصد ساخت دنباله‌ای بر «مصایب مسیح» را هم دارد که «رستاخیز» عنوان گرفته است.

  • ایندی‌وایر