هنروتجربه- رضا حسینی: جشنواره‌های پاییزی زمان مناسبی برای تشخیص رقبای اصلی فصل جوایزند؛ و البته زمان خوبی برای رویارویی با فیلم‌های غافلگیرکننده‌ای که به هر دلیل کم‌تر به آن‌ها توجه می‌شود. یکی از این فیلم‌ها که هنوز در جشنواره‌ای روی پرده نرفته و عنوانش هم تازه مشخص شده، «فساد» است به کارگردانی آدام مک‌کی.

مک‌کی در توییتر خود از فیلم جدیدش بعد از «رکود بزرگ» گفته که در آن کریسچن بِیل نقش معاون رییس‌جمهور سابق دیک چنی را بازی کرده است. این فیلم یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین پروژه‌های سال است که بخشی از این موضوع به داستان فیلم برمی‌گردد که خودش به اندازه کافی جالب توجه است. با این حال، بازی بیل و حضور مک‌کی روی صندلی کارگردانی که در فیلم نامزد جایزه اسکار «رکود بزرگ» نیز همکاری کرده بودند، بر جذابیت‌های فیلم افزوده است.

این طور که به نظر می‌رسد مک‌کی از نتیجه نهایی فیلم جدیدش تا حد زیادی راضی است اما آن را قابل قیاس با فیلمی مثل «فاکس‌کچر» نمی‌داند. مک‌کی در پاسخ به طرفداری که از او پرسیده «فساد» را در قیاس با «فاکس‌کچر» (به خاطر حضور استیو کارل در کنار بیل) چه‌طور می‌بیند، گفته است: «هیچ فیلمی به اندازه «فاکس‌کچر» خوب نیست که یک شاهکار تمام‌عیار به حساب می‌آید.»

«فساد» از ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) اکران خواهد شد.

  • پلی‌لیست