هنر و تجربه- رضا حسینی: معمولاً وقتی فیلم‌سازی خودش را برای اولین نمایش فیلمش در جشنواره‌ها آماده می‌کند، باید در این خصوص تصمیم بگیرد که می‌خواهد به جشنواره‌های اوایل سال برود یا تا نیمه دوم صبر کند و در فصل جشنواره‌ها و جوایز خودی نشان بدهد.

این موضوع در مورد سباستین سیلوا نویسنده و کارگردان، توأمان اتفاق افتاده است! او که به‌تازگی نمایش «مشتی کثافت» را در جشنواره تلیوراید پشت سر گذاشته است، در ابتدای سال هم اولین نمایش «تایرل» را در جشنواره معتبر ساندنس تجربه کرد که حالا قرارست راهی نمایش عمومی در سینماها شود؛ و به این بهانه پیش‌پرده‌اش هم در فضای مجازی منتشر شده است.

اما جالب‌تر این‌که «تایرل» با فیلم موفق سال گذشته جردن پیل یعنی «دور شو» / Get Out مقایسه می‌شود و بی‌تردید سازندگان فیلم از این قیاس خوش‌حال‌اند. این فیلم با بازی جیسن میچل در نقش تایلر، درباره جوانی است که تصمیم می‌گیرد با دوستش سفری شکاری را تجربه کند. اما وقتی به دیگران ملحق می‌شوند، مشخص می‌شود که او تنها سیاه‌پوست جمعی از آدم‌های مست است؛ و همان طور که انتظار می‌رود سفر کوهستانی تایلر به کابوسی هراس‌انگیز بدل می‌شود.

کریستوفر اَبِت، مایکل سِرا، کِیلِب لَندری جونز، مایکل زیگن، فیلیپ اِتینجِر، آن داود و رِگ ای. کتی از دیگر بازیگران این فیلم هستند که از پنجم دسامبر (چهارده آذر) به صورت محدود اکران خواهد شد.

  • پلی‌لیست