هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: برای کسانی که علاقه‌ای به مجموعه فیلم‌های «شرلوک هولمز» به کارگردانی گای ریچی و بازی رابرت داونی جونیور ندارند، خبر خوب این است که حالا فیلم متفاوتی بر اساس داستان‌های این کارآگاه و همکارش ساخته شده است.

فیلم کمدی «هولمز و واتسن» با بازی‌های ویل فرل و جان سی. رایلی در نقش‌های اصلی، دوباره پس از فیلم «برادران ناتنی» (۲۰۰۸) این دو بازیگر توانمند را در کنار هم قرار داده است تا شاید بتوانند به اوج خودشان برگردند؛ به‌خصوص فرل که در ده سال اخیر فیلم‌های ناامیدکننده‌ای مانند «خانه بابا» و «خانه» را به کارنامه‌اش افزوده است و دیگر کم‌تر نشانی از آن کمدین تحسین‌برانگیز و محبوب گذشته دارد. فقط یک جای کار همچنان می‌لنگد که حضور و همکاری دوباره فرل با اتن کوهن نویسنده و کارگردان در این فیلم تازه است.

به هر حال پروژه سینمایی «هولمز و واتسن» پس از سال‌ها و فرازوفرودهای متعدد تولید شده  و جالب است بدانید زمانی قرار بود ساشا بارن کوهن با فرل همبازی شود. اما از بازیگران مکمل می‌توان به رالف فاینز، ربکا هال و هیو لوری اشاره کرد که ترکیب قوی را تشکیل داده‌اند. در هر صورت به‌تدریج به نمایش عمومی این فیلم از ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) نزدیک می‌شویم که به‌تازگی پیش‌پرده‌ای از آن در فضای مجازی منتشر شده است.

  • پلی‌لیست