هنروتجربه-مریم شاه‌پوری: همان طور که می‌دانید هر سال در چنین روزهایی، رقبای احتمالی فصل جوایز و اسکار یکی پس از دیگری از سوی محافل هنری جوایز افتخاری می‌گیرند که می‌تواند کمک حال آن‌ها برای موفقیت‌های بزرگ‌تر باشد.

امروز جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا اعلام کرد که هیو جکمن جایزه کرک داگلاس ۲۰۱۸ را دریافت خواهد کرد؛ بازیگری که امسال برای بازی‌اش در فیلم جدید جیسن رایتمن با عنوان «پیشتاز» / The Front Runner در کانون توجه است و احتمالا نامزد دریافت تندیس طلایی اسکار هم خواهد شد.

خود کرک داگلاس ۱۰۱ ساله در بیانیه‌ای از سوی این رویداد سینمایی گفته است: «از سال ۲۰۰۶ این جایزه به سینماگری تعلق می‌گیرد که عمری را در جلوی دوربین، پشت آن یا هر دو گذرانده باشد. من خوشحالم که هیو جکمن سیزدهمین جایزه سالانه کرک داگلاس را دریافت خواهد کرد. او یک بازیگر بااستعداد و استثنایی است که در تئاتر و سینما درخشیده و یکی از دوست‌داشتنی‌ترین آدم‌های این صنعت است. این مایه افتخار من است که به‌واسطه این جایزه اسمم به‌نوعی با او گره می‌خورد.»

جکمن که برای بازی در بازسازی موزیکال «بینوایان» نامزد جایزه اسکار شد و جایزه گلدن گلوب را به خانه برد، فیلم‌های شاخصی چون «زندانی‌ها»، «چشمه»، «لوگن» و فرنچایز «افراد ایکس» را در کارنامه دارد. او برای اجرای پنجاه‌ و هشتمین جوایز تونی برنده جایزه امی شد و برای بازی در «پسری از آز» جایزه تونی را به دست آورد.

جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا ۲۰۱۹ از ۳۰ ژانویه تا ۹ فوریه (۱۰ تا ۲۰ بهمن) برگزار خواهد شد.

  • پلی‌لیست