هنروتجربه:فیلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» به عنوان نماینده افغانستان برای جایزه اسکار معرفی شد.

اتحادیه تهیه‌کنندگان افغانستان هفت عضو دارد که از سینماگران افغانستان به حساب می‌آیند اما جلسه آن‌ها با حضور پنج عضو تشکیل شد و آن‌ها به تماشای سه فیلم نهایی به نام‌های «گدی پران سیاه» به کارگردانی طارق قیومی، «هزان زن مثل من» به کارگردانی صحرا مانی و «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی نشستند که در نهایت فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» بیشترین رای را به خود اختصاص داد و طبق قوانین آکادمی اسکار به این آکادمی معرفی شد.تمام مراحل اداری برای ثبت نام فیلم در اسکار انجام شده و نوید محمودی تهیه‌کننده فیلم، مدارک لازم را برای ارسال به آکادمی در اختیار اتحادیه تهیه‌کنندگان افغانستان به مدیریت جوانشیر حیدری قرار داده است.

جمشید محمودی کارگردان فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» درحال حاضر در بوسان کره جنوبی حضور دارد و قرار است این فیلم در روزهای آینده  در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان حضور داشته باشد.

«شکستن همزمان بیست استخوان» سومین فیلم برادران محمودی است که از طرف سینمای افغانستان برای شرکت در مراسم اسکار به این آکادمی معرفی می‌شود. پخش‌کننده بین‌المللی فیلم برادران محمودی شرکت فرانسوی نوری پیکچرز به مدیریت کتایون شهابی است. همچنین «شکستن همزمان بیست استخوان» به زودی در سینماهای سراسر کشور اکران عمومی خواهد شد. نام بین‌المللی این فیلم «رونا مادر عظیم» است و محسن تنابنده در نقش یک مهاجر افغانستانی در آن لیفای نقش می‌کند.

برادران محمودی پیش از این دو فیلم «چند متر مکعب عشق» و «رفتن» را ساخته‌اند که فیلم «رفتن» در سینماهای هنروتجربه اکران شد.