هنروتجربه: نشست خبری سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه موج کیش روز یکشنبه ۱۵ مهرماه با حضور مسعود رهبری رئیس جشنواره، ابراهیم حصاری دبیر جشنواره، مجید برزگر نماینده‌ شورای سیاست‌گذاری و کاظم ملایی مدیر روابط عمومی و با همراهی اصحاب و اهالی رسانه در دفتر تهران سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

در ابتدای این نشست مسعود رهبری رییس جشنواره، درباره نقش و جایگاه این رویداد هنری و اهدافی که دنبال می‌کند عنوان کرد: «جشنواره فیلم کوتاه موج توانسته عنوان خود را بین فیلم‌سازان کوتاه کشور جا بیاندازد، جزیره کیش منطقه‌ای است که ظرفیت‌های بسیار بزرگ و به فعلیت نرسیده‌ای برای رونق فرهنگ دارد، آرامش این جزیره، مناظر زیبا، رفت و آمدها و اسکان هنرمندان شاخص هنری و سکوت و کم دغدغه‌ای ساکنان آن دست به دست هم داده تا به مساله فرهنگ و هنر بیشتر پرداخت.»

رییس جشنواره فیلم کوتاه کیش، درباره محور اصلی این رویداد توضیح داد: «موضوع اصلی جشنواره سفر و گردشگری است که موضوع ثابت جشنواره است و هر دوره تنها حوزه‌های متفاوتی برای آن در نظر گرفته می‌شود و امسال به موضوع دریا پرداخته‌ایم. هدف این است جشنواره بتواند فیلم‌هایی را درباره جایگاه گردشگری جزیره و یا مشکلات این حوزه تولید کند.»

جشنواره فیلم کوتاه موج کیش
در بخش دیگر این نشست مجید برزگر عضو شورای سیاست گذاری این جشنواره، ضمن ابراز امیدواری از برگزاری جشنواره بیان کرد: «امیدوارم جشنواره برای سینمای کوتاه موثر باشد، به فاصله جشنواره دوم و سوم تدابیری اندیشیده شد تا تغییرات مثبتی نسبت در برنامه‌ها داشته باشیم. درباره موضوع این جشنواره هم جزیره خود ما را راهنمایی می‌کرد و سفر به عنوان محور جشنواره به معنای محسوس و پنهانش در نظر گرفته شد. دریا به جز بعد خارجی، در فرهنگ ادبیات ایران نیز جایگاه قابل توجهی دارد و همین موضوع باعث شد تا امسال موضوعات جذابی داشته باشیم و بسیار هیجان زده هستم تا آثار بسیار جذاب و متفاوتی را درباره این موضوع ببینم. همچنین امیدوارم که بعد تولیدی هم در کنار فعالیت های این رویداد همانطور که مسئولان هم به آن علاقه مند هستند مورد توجه قرار بگیرد.»

جوایز ویژه برای فیلم‌سازان برتر
ابراهیم حصاری دبیر جشنواره نیز درباره ویژگی های سومین دوره، توضیح داد: «جایزه ویژه‌ای برای فیلم‌سازان برتر جشنواره در نظر گرفته شده است، بخش فیلم کوتاه و فیلم‌نامه با موضوعات مطرح شده بخش اصلی ما هستند. از دیگر اهداف ما در این دوره در اختیار گذاشتن فضایی برای علاقه‌مندان به فیلم کوتاه در جزیره است، ضمن آنکه امسال فیلم‌سازان جزیره هم می‌توانند در کنار فیلم کوتاه سازان به رقابت بپردازند.»

او درباره زمان برگزاری جشنواره نیز بیان کرد: «سایت جشنواره برای ثبت نام به روی متقاضیان گشوده است و در هر دو حوزه می‌توانند مراحل ثبت نام و تحویل آثار انجام دهند. از ۱۵ مهر تا ۳۰ آذر مهلت ثبت نام در جشنواره است و تا ۱۵ دی متقاضیان می‌توانند آثار را تحویل دهند و سپس آثار راه یافته اعلام می شوند و جشنواره هم از هشتم تا ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.»