هنروتجربه- مریم شاه‌پوری: ریدلی اسکات پروژه جدیدش را برملا کرد و این طور که به نظر می‌رسد این فیلم‌ساز بزرگ هم قرار است برای ساخت یک مجموعه علمی‌خیالی روانه تلویزیون شود؛ و البته خبر خوب این است که این سریال ربطی به مجموعه فیلم‌های «بیگانه» و «بلید رانر» ندارد!

به گزارش «ددلاین»، اسکات قرارداد کارگردانی مجموعه‌ای با عنوان «بزرگ‌شده توسط گرگ‌ها» را با «تی‌ان‌تی» امضا کرده است. این مجموعه که خیلی جالب به نظر می‌رسد درباره گروهی از روبات‌هاست که مسئول بزرگ کردن بچه‌های بشر در یک سیاره بکرند؛ و همان طور که توقع می‌رود همه چیز خیلی زود به‌هم می‌ریزد و تفاوت‌ها باعث بروز شکاف‌هایی در مستعمره می‌شوند و روبات‌ها باید راهی برای کنترل انسان‌ها پیدا کنند.

خبر خوب بعدی این است که فیلم‌نامه «بزرگ‌شده توسط گرگ‌ها» را آرِن گازیکووسکی خالق فیلم‌نامه «زندانیان» نوشته است که قرارست وظایف مدیریت مجموعه را هم بر عهده داشته باشد. خود اسکات درباره این پروژه می‌گوید: «من همیشه در ژانر علمی‌خیالی در جست‌وجوی قلمروهای جدید هستم و یک نمونه اریژینال و حقیقی‌اش را در این مجموعه پیدا کرده‌ام؛ دنیایی کاملاً متمایز و خیال‌انگیز که پر از شخصیت‌هایی است که با سؤال‌های هستی‌شناسانه دست به گریبان هستند: چه چیزی ما را انسان می‌کند؟ چه چیزی یک خانواده را تشکیل می‌دهد؟ و چه می‌شد اگر می‌توانستیم دوباره از ابتدا شروع کنیم و خرابکاری‌هایی را جبران کنیم که در این سیاره به وجود آورده‌ایم؟ آیا بقای ما ادامه می‌یابد؟ و این بار بهتر عمل خواهیم کرد؟…»

در سوی دیگر، سارا آبری معاون رییس بخش برنامه‌ریزی محتوای اریژینال «تی‌ان‌تی» هم درباره این همکاری می‌گوید: «ریدلی اسکات به‌سادگی در ژانر علمی‌خیالی بهترین است و جدا از این‌که بعضی از مهم‌ترین فیلم‌های این ژانر در تاریخ سینما را کارگردانی کرده، شخصیت‌های شمایل‌گونه‌ای خلق کرده است از ریپلیِ «بیگانه» تا الیزابت شای «پرومتئوس»/ «پرومته»… به‌ندرت می‌شود در تلویزیون اثری ساخت که هم هوش تماشاگر را به چالش بکشد و هم او را هیجان‌زده کند…»

اما گازیکووسکی هم گفته است: «فیلم‌های ریدلی اسکات همیشه بخشی از زندگی من بوده‌اند و منبع الهامی بزرگ برای کارم. از این رو بهره‌مندی از فرصت همکاری با او و «تی‌ان‌تی» روی داستانی که بسیار به قلبم نزدیک است، حقیقتاً رؤیایی است که به واقعیت بدل شده است.»

هنوز تاریخ نمایش و عرضه این مجموعه مشخص نشده است چرا که تازه در اولین مراحل تولید قرار دارد. البته جای امیدواری است چون به‌زودی اخبار انتخاب بازیگرانش را خواهیم شنید.

  • پلی‌لیست