هنروتجربه:بهناز جعفری در آئین دیدار «پاسیو» خواستار حمایت از سینمای هنروتجربه شد و مریم بحرالمعلومی نیز در تکمیل این گفته عنوان کرد که این مسیر طولانی است و رویاهای زیادی برای در آغوش گرفتن دارند.

مراسم آئین دیدار فیلم «پاسیو» عصر امروز، چهارشنبه ۱۸ مهر در موزه سینما برگزار شد. در ابتدای این مراسم پوستر از سوی عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان مانند گلاره عباسی، سوگول طهماسبی و… امضا شد و پس از آن شرکت‌کنندگان در سالن حاضر شدند.

20181010203958_IMG_4216-01چ

مریم بحرالعلومی، کارگردان این اثر با ابراز خوشحالی از اینکه با وجود ترافیک حاضران، خود را به یکی از پرترافیک‌ترین نقاط تهران رسانده‌اند، به سابقه خود در سینما اشاره کرد:«۱۵_۱۶ سال است که در سمت‌های مختلف در سینما کار کرده‌ام. بعد از این سال‌ها یک رسیدنی برایم شکل گرفته است و خوشحالم که این خاطره را با شما دارم. سینما عشق بزرگی بوده است که از مرحوم پدرم ابراهیم بحرالعلومی و بعد از آن برادرم شاهرخ بحرالعلومی به من به ارث رسیده است. امیدوارم این فیلم را دوست داشته باشید.»

او در مورد فراز و فرودهایی که سینما دارد، گفت:«سینما نامهربانی‌های فراوانی دارد که من کوچک‌تر، شاهد آن بوده‌ام اما مهربانی‌هایی را نیز به من هدیه داده است مثل دوستان و عزیزانی که اگر هریک از آنها نبودند، «پاسیو» با این کیفیت به ثمر نمی‌رسید. این سرمایه قابل خرید نیست.»

بحرالعلومی که سابقه دستیاری کارگردانی هم دارد، افزود:«سجده می‌کنم به تک‌تک رفاقت‌هایی که در این کار برایم شکل گرفت و محبت‌هایی که مثال زدنی است. این فیلم پروژه‌ای بود که هرگز در آن قهری اتفاق نیفتاد و تا همین امروز به پشتوانه همین دوستی‌ها در کنار هم هستیم.»

20181010203830_IMG_4210-01

او با بیان اینکه «پاسیو» را با سرمایه شخصی ساخته است، عنوان کرد:«قطعا وقتی از سرمایه صحبت می‌کنم، محبت‌هایی است که به آن اشاره کردم و عدد و رقم به ذهنتان نمی‌آید. این سرمایه همانی است که قبلا به آن اشاره کردم. این روزها رفاقت و دوستی بیش از هر چیز دیگری ارزش دارد و من بهترین رفاقت‌ها را در «پاسیو» داشتم.»

پس از آن او از عوامل فیلم برای حضور روی صحنه و گرفتن عکس یادگاری دعوت کرد که اولین آنها مسعود امینی تیرانی مدیر فیلم‌برداری بود. بحرالعلومی به آرامش تیرانی اشاره و عنوان کرد که مدیر صدابرداری و گروهش نتوانسته‌اند در این مراسم حضور داشته باشند.

در ادامه روح الله مهاجری مدیر تولید، آزاده جهانبخش منشی‌صحنه، امید گل‌زاده طراح چهره‌پردازی، سعید میرزایی مدیر تدارکات، عاطفه روزبه‌تهرانی مجری گریم، الهه نوبخت پخش‌کننده بین‌المللی فیلم، افشین اصلانی دستیار کارگردان، حسن هندی عکاس و مریم قربانی‌نیا مشاور رسانه‌ای روی صحنه آمدند.

بحرالعلومی همچنین از بازیگران این فیلم شامل بهناز جعفری، محدثه حیرت، یاسمن ترابی، محمدرسول صفری و سحر غمخوار نیز دعوت کرد. کارگردان «پاسیو» در مورد بهناز جعفری گفت:«او بازیگر درخشانی است که در دوران دستیاری کارگردانی‌ام شانس همکاری با او را نداشتم اما خوشبختانه در دوران کارگردانی توانستم با او کار کنم.»

بحرالعلومی همچنین در مورد سحر غمخوار نیز اظهار کرد:«در اولین فیلمی که به صورت حرفه‌ای دستیار کارگردان بودم، او منشی‌صحنه بود.»

در ادامه هنگامی که عوامل روی صحنه بودند، بهناز جعفری از آنها دعوت کرد اگر صحبتی ندارند به روی صندلی‌ها بروند و خودش در پشت میکروفون قرار گرفت:«سینمای هنروتجربه خیلی سینمای فاخری است. فیلم‌های هنروتجربه نیاز به حمایت دارند. با اطلاع‌رسانی در صفحات مجازی و به دلیل تنوع سانس‌ها و اکران‌های ناپیوسته، دوستانتان را در جریان این فیلم بگذارید و از سینمای هنروتجربه حمایت کنید چراکه چاره ای جز این حمایت نداریم.»

بحرالعلومی هم در تکمیل این صحبت گفت:«این مسیر طولانی است و ما رویاهای زیادی برای در آغوش گرفتن داریم.»

در پایان این مراسم فیلم «پاسیو» برای حاضرین به نمایش در آمد.