هنر و تجربه: ریچارد لینکلیتر هرگز از بیان عقیده سیاسی‌اش ابایی نداشته است. پس در امواج خبری انتخابات پیش رو، او هم مثل خیلی از دیگر شهروندان ایالات متحده می‌خواهد خودش را درگیر کند و صدای خودش را به گوش همگان برساند. اما چه راهی بهتر از این‌که فیلم‌سازی بتواند این کار را با حرفه‌اش انجام دهد؟

لینکلیتر مسئول ساخت آگهی سیاسی جدیدی به سفارش یک تشکیلات منتقد دولت آمریکاست با عنوان «تد کروز را اخراج کنید». این آگهی سی‌ثانیه‌ای روی یک تگزاسی تمرکز دارد که در رستوران کوچکی نشسته است و درباره سناتور تد کروز صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا خنده‌اش می‌گیرد وقتی می‌شنود کسی این سناتور را «سفت و سخت مثل تگزاس» توصیف می‌کند.

در اصل این پیرمرد توضیح می‌دهد که تد کروز چه‌طور پذیرای حمله‌های دانلد ترامپ و شرکایش شد و هیچ کاری نکرد جز «پابوسی» آن‌ها! مرد تگزاسی با عصبانیت می‌گوید که کروز باید در برابر آن‌ها می‌ایستاد و از خجالت‌شان درمی‌آمد.

این اولین باری نیست که این فیلم‌ساز تحسین‌شده سینمای مستقل آمریکا پشت دوربین یک آگهی سیاسی قرار می‌گیرد.  لینکلیتر این روزها مشغول انجام آخرین کارهای فیلم بعدی‌اش «کجا می‌روی برنادِت» است که انتظار می‌رود بهار پیش رو در سینماها به نمایش درآید.

  • پلی‌لیست