هنروتجربه:«کارگاه فیلم‌سازی سینمای هنری و تولید فیلم هنری» یکشنبه، ۲۲ مهر همزمان با روز «سینمای هنری اروپا» و پس از نمایش فیلمی از آکی کوریسماکی در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

روز «سینمای هنری اروپا» برابر با ۲۲ مهر در ایران است و گروه سینمایی هنروتجربه هم امسال با برنامه «هفته فیلم اروپایی» با این رویداد همراه شده‌است. این رویداد از جمعه، ۲۰ مهر در خانه هنرمندان آغاز شد و در سومین روز آن که ۲۲ مهر است، «کارگاه فیلم‌سازی سینمای هنری و تولید فیلم هنری» برگزار می‌شود.

در این روز از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۴۵ فیلم «آنسوی امید» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی آکی کوریسماکی نمایش داده می‌شود و پس از آن کارگاه فیلم‌سازی با حضور کاتارینا ووپپرمن و علیرضا شجاع نوری از ساعت ۱۹:۴۵تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.کاتارینا ووپپرمن طراح تولید فیلم «پرواز به خانه» و مهمان ویژه «هفته فیلم اروپایی» است.

فیلم «آنسوی امید» محصول کشور آلمان است که جایزه بهترین کارگردانی جشنواره برلین و نامزدی بهترین فیلم ۲۰۱۷ را دریافت کرده و تا به حال برنده ۷ جایزه و ۱۶ بار نامزد جایزه در جشنواره‌هایی مانند برلین، انجمن منتقدان فیلم آرژانتین، شیکاگو، دوبلین، مونیخ، سن دیه‌گو، سن سباتین، سیدنی و… شده است.

در فیلم «آنسوی امید» ساکاری کوسمانن، کاتی اوتینن، ویله ویرتانن و دمه کاروکسکی بازی می‌کنند و در خلاصه آن آمده است:«بازرگانی پوکر باز و فروشنده سابق سیاری با گروهی از پناهندگان تازه وارد به فنلاند ،دوست می شوند و…»