هنروتجربه: تریلر جنایی «پروژه گوتنبرگ» (فیلیکس چونگ) محصول هنگ‌کنگ در پایان سومین هفته نمایش عمومی‌اش، یک بار دیگر در صدر جدول فروش قرار گرفت؛ البته آمار و ارقام مربوط به فروش این فیلم با توجه به میزان فروش آثار مشابهی که صدرنشین می‌شوند، چنگی به دل نمی‌زند.

«پروژه گوتنبرگ» با بازی‌های اِرِن کوآک و چاو یون‌فَت در پایان این هفته رقمی در حدود بیست میلیون و ششصد هزار دلار فروخت که از رقم فروش هفته گذشته‌اش ۴۵ درصد پایین‌تر است. در هر صورت فروش کل این فیلم در پایان هفته سوم اکرانش به ۱۳۵ میلیون دلار رسیده است.

در سوی دیگر، درام «گم‌شده، پیداشده» فروش بهتری در قیاس با هفته افتتاحیه‌اش داشت و با یک پله صعود در جایگاه دوم قرار گرفت. این فیلم به فروشی نزدیک به هشت میلیون دلار دست یافت تا پس از ده روز نمایش عمومی، فروش مجموع خود را به رقم ۲۲ میلیون برساند.

«سایه» اثر جدید ژانگ ییمو با افتی ۵۴ درصدی روبه‌رو شد و به جایگاه سوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته رفت. «سایه» هم پس از پانزده روز اکران به فروشی بیش از هشتاد میلیون دلار دست یافته است. جایگاه چهارم نیز به کمدی درام هندی تازه اکران‌شده «سکسکه» رسید که چهار میلیون و دویست هزار دلار فروخته است. درام کمدی چینی «سلام خانم مانی» هم با فروش ۳ میلیون و ۸۶۰ هزار دلاری‌اش پنجم است.

  • ورایتی