هنر و تجربه: مسئولان سینمایی چین به طور رسمی اعلام کردند که درام موفق «آسیایی‌های خرپول»/ Crazy Rich Asians در بازار سینمایی این کشور روی پرده خواهد رفت.

این کمدی رمانتیک که به طور پیش‌بینی‌نشده‌ای به یک بلاک‌باستر بدل شد، از سی‌ام نوامبر (نه آذر) اکران می‌شود. عجیب این‌که در خصوص نمایش فیلم در سینماهای چین – که دومین بازار سینمایی جهان است – تردیدهایی وجود داشت! که به خاطر ارائه تصویری از زندگی بسیار مرفه ثروتمندان چینی‌تبار در سنگاپور بود. دولت چین به‌تازگی سرمایه‌گذاری‌های خارجی را جدی‌تر از قبل بررسی می‌کند و سینما و سرگرمی را به عنوان بخش‌های «حساس» اقتصادش مورد حمایت قرار داده است.

«آسیایی‌های خرپول» تا این‌جا در گیشه آمریکای شمالی ۱۷۱ میلیون دلار فروخته و در سایر نقاط جهان به فروشی ۵۷ میلیونی دست پیدا کرده است. این فیلم که بر اساس رمانی از کوین کوان سروشکل گرفته و جان ام. چو آن را کارگردانی کرده است، به خاطر ترکیب بازیگران کاملاً آسیایی‌اش تحسین شد. البته ترکیب تمام‌آسیایی فیلم در چین امری معمول است اما موضوع این است که فیلم با این شرایط در سایر بازارهای سینمایی آسیایی هم خوش درخشیده است از جمله سنگاپور که داستان فیلم در آن‌جا روی می‌دهد.

«آسیایی‌های خرپول» از ۲۵ اکتبر (۳ آبان) در کره به نمایش عمومی درمی‌آید.

  • ایندی‌وایر