هنروتجربه- مریم شاه‌پوری: این موضوع چندان غافلگیرکننده نیست که دیوید گوردن گرین (که جدیدترین فیلم از مجموعه «هالووین» را کارگردانی کرده است) ایده‌های جالب توجهی درباره ژانر وحشت دارد.

این فیلم‌ساز جوان که با فیلم‌های مستقلی چون «جرج واشینگتن» و «همه دخترهای واقعی» برای خودش اسم‌ورسمی دست‌وپا کرد و سپس پروژه‌های بزرگ‌تری مانند «پاین‌اپل اکسپرس» و «برند ما بحران است» را کارگردانی کرد، در گفت‌وگوی جدیدش با «انترتینمنت ویکلی» با این سؤال روبه‌رو شد که فیلم ترسناک محبوبش کدام است؟ جواب او تنها فیلمی است که چارلز لاتن کارگردانی کرد: کلاسیک تحسین‌شده‌ای با نام «شب شکارچی».

او درباره فیلم گفته است: «شب شکارچی فیلمی است که در نوجوانی درها را برای من باز کرد؛ و جای پایی برای ورود به ژانر وحشت شد. حدس می‌زنم شما بیش‌تر این فیلم را یک تریلر می‌دانید، اما این فیلمی بود که از جهات مختلف روی من تأثیر گذاشت، از موسیقی و ترانه‌هایی که شخصیت رابرت میچم می‌خواند تا حرکت‌های دوربین شگفت‌انگیز چارلز لاتن و… به‌علاوه، به عنوان یک بچه واقعاً اذیتم کرد. اما در نهایت باعث علاقه‌مندی من به ژانر وحشت شد و دیدن فیلم‌هایی که به‌روشنی در این ژانر قرار می‌گیرند.»

البته گرین فیلم‌های محبوب دیگری هم دارد که با فاصله کمی از «شب شکارچی» آن‌ها را کشف کرده است، از جمله «هالووین» (جان کارپنتر) و «تلألؤ» اثر استنلی کوبریک. در هر صورت پیش‌بینی می‌شود «هالووین» جدید که از دو روز پیش در سینماها روی پرده رفته است، در سه روز اول نمایشش از مرز فروش ۷۵ میلیون دلار عبور کند و موفقیتی تازه را برای این مجموعه فیلم‌ها رقم بزند.

  • ایندی‌وایر