هنروتجربه:پانزدهمین شماره از دوره جدید مجله هنروتجربه با تصویری از نوید محمدزاده در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» است، منتشر شد.

در این شماره به نقد فیلم‌های اکران شده در سینماهای هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی پرداخته شده است.

این شماره با یادداشتی از بهرنگ ملک محمدی با عنوان «درباره سینما و فضای مجازی/تنها ۵۹ ثانیه وقت داریم!» آغاز می‌شود و در بخش بعدی که «گزارش ماه» نام دارد، گزارشی با عنوان «هنروتجربه از سیرجان تا جشنواره فجر» آورده شده که به فعالیت‌های این گروه سینمایی در مهر‌ماه سال جاری پرداخته است.

پس از آن گزارشی از هفته فیلم‌های اروپایی در سینمای هنروتحربه منتشر شده و در ادامه یادداشتی از سیدرضا صائمی با عنوان «پیشانی داغ شده یک مغز زنگ زده» منتشر شده است که به بازخوانی بازی نوید محمدزاده در فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده پرداخته است.

در این شماره گفت‌وگوهایی باعباس امینی کارگردان «هندی و هرمز»، مریم بحرالعلومی کارگردان «پاسیو» ،حسین توقیری کارگردان «گزارش فرار یوسفی»، یاسر خیر کارگردان «آهستگی»، سینا کیان پور کارگردان «اینستاگرامر»،سعید فرجی کارگردان «میرزا جواد» منتشر شده‌است.  عزیزالله حاجی مشهدی، سحرعصرآزاد، حمیدرضا گرشاسبی ، منوچهر دین‌پرست،همایون امامی، پیروز کلانتری، رویا فتح الله‌زاده و ساسان گلفر هم منتقدینی هستند که درباره این آثار نقد نوشته‌اند.

همچنین در بخش مونولوگ نقدهایی بر «ترومای سرخ»، «بازدم»، «دولکه ابر»، «شرح یک عکس»، «اجباری، شعله‌ور»، «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»، «راه رفتن روی سیم»، «ماهورا»، «تنگه ابوقریب»، «سوفی و دیوانه»، «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «عرق سرد» منتشر شده است.

در بخش دیگران هم به فیلم‌های خارجی «سرزمین خیالی» اثر یه‌ئو سیو هوآ و «جزیره سگ‌ها» اثر وس اندرسون پرداخته شده‌است. بخش «کالت» این شماره نیز به فیلم «مسافران» اثر بهرام بیضایی و «راشومون» آکیرا کوروساوا اختصاص دارد.

شماره پانزدهم هنروتجربه هم اکنون در کیوسک‌ها مطبوعاتی و مراکز ارایه محصولات فرهنگی در دسترس علاقه‌مندان است.