هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: جشنواره فیلم دِنوِر، جیسن رایتمن را به عنوان کارگردان و تهیه‌کننده و نویسنده، برای دریافت جایزه جان کاساوتیز سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده است.

این جایزه در همکاری با جینا رولندز همسر کاساوتیز در سال ۱۹۸۹ پایه‌گذاری شد و به هنرمندی در عرصه سینما اهدا می‌شود که در دنیای فیلم‌سازی مشارکت و سهم قابل توجهی داشته باشد و فیلم‌هایش نیز روحیه آثار کاساوتیز فقید را بازتاب دهند.

جدیدترین فیلم رایتمن با عنوان «پیشتاز» / The Front Runner هشتم نوامبر (هفده آبان) در پی اهدای این جایزه در این رویداد سینمایی روی پرده می‌رود و پس از آن همکاران فیلم‌نامه‌نویس او یعنی مت بای و جی کارسن روی صحنه می‌آیند تا در گفت‌وگویی درباره فیلم شرکت کنند. رایتمن برای تهیه‌کنندگی و نویسندگی و کارگردانی «رو هوا» / Up in the Air و همچنین کارگردانی «جونو» (که در جشنواره دنور هم نمایش داشت) نامزد دریافت جوایز اسکار شده است.

بریتا اریکسن رییس جشنواره درباره این انتخاب می‌گوید: «میراث جیسن رایتمن در مقام فیلم‌ساز فراتر از فعالیت‌های او به عنوان یک کارگردان است. او نویسنده و تهیه‌کننده تحسین‌شده و نامزد اسکاری است که در هالیوود امروز تأثیر خودش را گذاشته است و نقش مهمی دارد… او هر بار با فیلم‌های قوی و مهم خود تماشاگران را سیراب می‌کند.»

  • ورایتی