هنروتجربه: فرهاد ورهرام مستندساز پیشکسوت سینمای ایران با مستند «عروسی پسر زینت» متقاضی شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» شد.

فرهاد ورهرام مستندساز پیشکسوت سینمای ایران با جدیدترین اثر خود که مستندنگاری از عروسی پسر زینت دریایی کاراکتر فیلم قدیمی ابراهیم مختاری است، متقاضی شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» شد.ابراهیم مختاری سال ۱۳۷۲ فیلم داستانی با نام «زینت» را کارگردانی کرد و در سال ۱۳۷۹ هم مستندی با عنوان« زینت یک روز بخصوص» را بر اساس شخصیت زینت که به صورت تجربی به روستاییان سلخ در جزیره قشم خدمات بهداشتی ارائه می‌داد، را مقابل دوربین برد.

در خلاصه موضوع این فیلم ۶۴ دقیقه‌ای آمده است: «محسن پسر بزرگ زینت در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا دوره‌ فوق لیسانس را می‌گذراند. برادر و خواهر او نیز در ایتالیا تحصیل می‌کنند. زینت و همسرش از دوری فرزندانشان دلتنگند و محسن را راضی می‌کنند تا به جزیره قشم برگردد و دختری روستایی را برای همسریش انتخاب می‌کنند. این فیلم داستان عروسی سنتی پسر زینت است که به مدت شش روز در روستای سلخ برگزار شد.»

این فیلم در صورت پذیرش هیات انتخاب در بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه‌بلند دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» روی پرده می‌رود.

«عروسی پسر زینت»/ پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: فرهاد ورهرام- فیلمبردار: رضا تیموری- صدابردار: مهرداد عباسپور- صداگذار: مهرشاد ملکوتی- تدوینگر: طاهره حسینی- گوینده: زینت دریایی