هنروتجربه: ژان‌مارک وله یکی از پرکارترین و پرتقاضاترین فیلم‌سازان این سال‌هاست و وقتی نگاهی به آثارش در سال‌های اخیر بیندازید به‌راحتی به چرایی این موضوع پی می‌برید.

وله بعد از کارگردانی فیلم اسکاری «باشگاه مشتریان دالاس»، «وحشی» با بازی ریس ویترسپون را کارگردانی کرد و دو سریال برای اچ‌بی‌او به نام‌های «دروغ‌های کوچک بزرگ» و «Sharp Objects» ساخت. به همین خاطر بود که او پس از خروج دنی بویل از بیست‌وپنجمین پروژه سینمایی جیمز باند، یکی از کارگردانان فهرست کوتاهی بود که می‌توانستند فیلم جیمزباندی جدید را بسازند. اما این طور که پیداست وله با درگیر کردن خودش در داستان عاشقانه جان لنن و یوکو اونو تمایلی به رقابت برای نشستن روی صندلی کارگردانی فیلم باند ندارد.

وله می‌خواهد یک درام زندگی‌نامه‌ای درباره رهبر گروه افسانه‌ای بیتلز و همسرش برای کمپانی یونیورسال بسازد. این پروژه هنوز در اولین مراحل شکل‌گیری است و جزییات دقیقش مشخص نیست. البته آنتونی مک‌کارتن فیلم‌نامه را می‌نویسد که پیش از این با دیگر آثار زندگی‌نامه‌ای خود یعنی «تئوری همه چیز»، «سیاه‌ترین دوره» و «رپسودی بوهیمیئن» که به‌زودی به نمایش درمی‌آید، شناخته می‌شود.

اما در خبر دیگری آمده است که وله گزینه اصلی کارگردانی «باند ۲۵» بود؛ فیلمی که در نهایت کارگردانی‌اش به کری فوکوناگا رسید.

  • پلی‌لیست