هنر و تجربه: جدیدترین فیلم ترنس مالیک با عنوان «رِیدگوند» / Radegund هنوز تاریخ نمایش عمومی‌اش مشخص نیست اما این موضوع باعث نشده است که این فیلم‌ساز بزرگ و تحسین‌شده دست از کار بکشد و مثل همیشه سراغ پروژه‌های منحصربه‌فرد جدیدی نرود.

همین چند هفته پیش بود که خبر رسید مالیک یک فیلم کوتاه تبلیغاتی را برای گوشی هوشمند جدید «گوگل پیکسل ۳» ساخته است. با این وجود، جدیدترین تجربه کارگردانی مالیک، پروژه‌ای به‌کل متفاوت است که به تماشاگرانش اجازه می‌دهد تجربه‌ای متفاوت با هر نمونه دیگری را پشت سر بگذارند.

به گزارش «اسکرین دیلی»، مالیک به گروهی شامل نه فیلم‌ساز دیگر ملحق می‌شود تا پروژه «روزهای واقعیت مجازی اروپا» را به سامان برسانند؛ پروژه‌ای که یک همکاری مشترک است با جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام آینده. در این میان، پروژه مالیک با عنوان «ایوالوِر» یک تجربه مجازی است که کل حیات بشر از تولد تا مرگ را به تصویر می‌کشد. اما مالیک برای جذابیت هرچه بیش‌تر پروژه جدیدش با هنرمندانی مانند ووتانگ کلان موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز نامزد اسکار جانی گرین‌وود همکاری خواهد کرد.

اما از میان این ده پروژه، بعد از داوری حرفه‌ای‌های این رسانه، دو فیلم برای نمایش در جشنواره بین‌المللی روتردام ۲۰۱۹ انتخاب خواهد شد که از ۲۳ ژانویه تا ۳ فوریه ۲۰۱۹ (۳ تا ۱۴ بهمن) برپا خواهد شد.

  • پلی‌لیست