هنروتجربه- مریم شاه‌پوری: مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی‌کاپریو به طور رسمی در درام معمایی جنایی تاریخی «قاتلان فلوئر مون» همکار شدند. این دو مدتی بود که درگیر این فیلم شده بودند اما حالا تأیید شده است که فیلم بعدی اسکورسیزی خواهد بود.

تولید این پروژه از تابستان ۲۰۱۹ آغاز می‌شود و فیلم‌نامه را اریک راث نوشته است که برای «فارست گامپ» جایزه اسکار را برنده شد. «قاتلان فلوئر مون» بر اساس کتاب دیوید گرن شکل گرفته است که یکی از پرفروش‌ترین‌های «نیویورک تایمز» بوده است. داستان در اوکلاهامای دهه ۱۹۲۰ می‌گذرد و درباره قتل‌های «اوسیج نِیشِن» است که در آن اعضای این قبیله از بومیان آمریکایی پس از این‌که زیر زمین‌های‌شان نفت پیدا شد، یکی‌یکی کشته شدند. این قتل‌ها مورد توجه اف‌بی‌آی قرار گرفت که تازه شکل گرفته بود و تحقیقاتی آغاز شد.

اسکورسیزی در بیانیه‌ای گفته است: «وقتی کتاب دیوید گرن را خواندم، بلافاصله تصویرپردازی‌اش برایم آغاز شد و مردمان، صحنه‌ها و اتفاق‌ها در ذهنم شکل گرفتند. از همان لحظه می‌دانستم که باید فیلمی بر اساس آن بسازم. از همکاری با اریک راث و کار کردن دوباره با لئو دی‌کاپریو برای روایت این داستان آمریکایی حقیقتاً آشفته‌کننده خیلی هیجان‌زده‌ام.»

«قاتلان فلوئر مون» ششمین همکاری اسکورسیزی و دی‌کاپریو خواهد بود که پیش از این فیلم‌های «دارودسته‌های نیویورک»، «هوانورد»، «رفتگان»، «جزیره شاتر» و «گرگ وال استریت» را خلق کرده‌اند؛ و دو فیلم «هوانورد» و «گرگ وال استریت» نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر اصلی مرد را برای دی‌کاپریو به ارمغان آوردند.

  • ایندی‌وایر