هنروتجربه: شیفتگی و دلبستگی ریچارد لینکلیتر به تگزاس همچنان پرشور است. این فیلم‌ساز مستقل محبوب به‌تازگی قرارداد نویسندگی و کارگردانی فیلمی زندگی‌نامه‌ای درباره کمدین جنجالی بیل هیکس را برای «فوکس فیچرز» امضا کرده است.

اگرچه هیکس ممکن است برای همه نامی شناخته‌شده نباشد اما این کمدین هیوستنی تأثیر چشمگیری بر رشد لینکلیتر داشت و به‌شدت از سوی هم‌عصرانش در زمینه استندآپ کمدی تحسین می‌شد از جمله دوستش دِنیس لیری. اما هیکس به دلیل سرطان لوزالمعده به شکل تراژیکی در سن ۳۲ سالگی درگذشت. او پیش از مرگش در ۱۹۹۴ به خاطر اجراهای جنجالی‌اش به طور گسترده مورد تمجید قرار گرفت و شیوه‌اش استفاده از کمدی سیاه برای پرداختن به مسائل اجتماعی روز بود.

لینکلیتر در این باره به «کولایدر» گفته است: «در این خصوص کسی مثل او وجود ندارد… او ترکیب نادری از هوش، عرفان، سیاستمداری و زاویه دید خاص خودش را داشت… من همیشه فکر می‌کنم او اگر بود چه می‌کرد؟ واقعاً دل‌مان برایش تنگ شده است.»

البته هنوز مشخص نیست که این فیلم، پروژه بعدی لینکلیتر خواهد بود یا نه، با این‌که می‌دانیم سرنوشت پروژه او پیرامون فرود آمدن روی ماه و… در هاله‌ای از ابهام است. جدیدترین فیلم لینکلیتر «کجا می‌روی، برنادت» است که از ۲۲ مارس ۲۰۱۹ (۲ فروردین ۱۳۹۸) در سینماها روی پرده خواهد رفت؛ فیلمی با بازی کیت بلانشت، کریستن ویگ و لورنس فیشبرن که بر اساس رمانی از ماریا سمپل شکل گرفته است.

  • پلی‌لیست