هنروتجربه: سعید نجاتی که فیلم کوتاه او «باران آهسته می‌بارد» در گروه هنروتجربه در حال اکران است، عضو هیات داوران نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ازمیر ترکیه شد.

جشنواره ازمیر از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم کوتاه ترکیه و تنها جشنواره فیلم ازمیر است که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۰ آغاز کرده است. جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ازمیر که عضو سازمان جشنواره‌های فیلم اروپا نیز هست؛ هر ساله دورنمایی از فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند، انیمیشن و تجربی را در دو بخش ملی و بین‌المللی نمایش می‌دهد . در این جشنواره از سال ۲۰۰۴ و با هدف تشویق فیلم کوتاه به برندگان این جشنواره جایزه گربه طلایی (Golden Cat) داده می‌شود.

سعید نجاتی فیلم‌ساز ایرانی،فارغ التحصیل رشته سینما در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سوره تهران در این دوره  از جشنواره ازمیر به عنوان داور بخش بین‌الملل داستانی انتخاب شده است. او تاکنون به عنوان عضو هیات داوری جشنواره‌هایی چون جشن خانه سینما ، جشنواره بین‌المللی فیم کوتاه تهران و جشنواره‌های منطقه‌ای انجمن سینمای جوان حضور داشته است. در حال حاضر فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد» که در کشور ترکیه و به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوان قم ساخته شده در گروه هنروتجربه در حال اکران است.

جشنواره بین‌الملی فیلم کوتاه ازمیر ترکیه از سی‌ام اکتبر تا چهارم نوامبر (هشتم تا سیزدهم آبان) در شهر ازمیر ترکیه برگزار می‌شود و در این دوره در بخش رقابتی فیلم‌هایی از کشور ایران به چشم می‌خورد از جمله فیلم کوتاه «چتر خاکستری» از محمد پوستین‌زاده و فیلم کوتاه «بازگشت» از شهریار پورسیدیان که دربخش داستانی حضور دارند.