هنر و تجربه: اصلاً مهم نیست سوژه‌تان چیست چون بهترین مستندها همیشه این طور به نظر می‌رسند که آدم‌های جذاب و سحر‌آمیزی را به نمایش می‌گذارند؛ و در این خصوص، شاید مثالی بهتر از «جهان در مقابل پاهای شما» وجود نداشته باشد!

این مستند تحسین‌شده که بعد از نمایش در جشنواره فیلم SXSW سروصدایی به‌پا کرد، سوژه‌ای را برگزیده است که می‌توانست یکی از ملال‌آورترین ایده‌های تاریخ سینما باشد ولی آن را به لطف فردی که در کانون فیلم قرار گرفته است، به اثری کاملاً زیبا و لذت‌بخش بدل کرده است.

«جهان در مقابل پاهای شما» درباره مردی است که راه می‌رود. اما همان طور که در اولین پیش‌پرده فیلم هم دیده می‌شود، این مستندی نیست درباره مردی که صرفاً در خیابان‌های شهر نیویورک قدم می‌زند. فیلم بیش‌تر درباره انگیزه این مرد است که به‌وضوح آدم باهوش و پیشرویی است که بیش از هشت هزار مایل از هر یک از خیابان‌ها و مسیرهای پنج محله نیویورک را زیر پا گذاشته است تا در طول سال‌ها بتواند زادگاهش را کشف کند.

این مستند به کارگردانی جرمی ورکمن که البته یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی‌اش جسی آیزنبرگِ بازیگر است، از ۲۱ و ۲۳ نوامبر (۳۰ آبان و ۲ آذر) به‌ترتیب در سینماهای نیویورک و لس‌آنجلس به صورت محدود روی پرده خواهد رفت.

  • پلی‌لیست