هنر و تجربه: کلویی گریس مورِتز بیش از یک دهه است که بازیگری را شروع کرده و در این مدت کارنامه قابل قبولی داشته است؛ اما در سال‌های اخیر در انتخاب فیلم‌هایش بهتر هم عمل کرده و مثلاً امسال آثار درخور توجهی چون «آموزش بد کامرِن پست» (دزیره اخوان)، «گرتا» (نیل جردن؛ در مقابل ایزابل هوپر) و «سوسپیریا» (لوکا گوادانینو) را دارد.

حالا خبر رسیده است که او فیلم قابل توجه دیگری را به کارنامه‌اش اضافه خواهد کرد با عنوان «عشق یک سلاح است» که در آن نقش بانی پارکر را بازی می‌کند. او با جک اوکانل همبازی می‌شود تا در فیلمی به کارگردانی کایک مایو، بانی و کلاید جدید سینما روی پرده نقره‌ای شکل بگیرند.

فیلم بر اساس کتابی با نام «با هم غرق شدن: داستان حقیقی و گفته‌نشده بانی و کلاید» به قلم جف گیم شکل می‌گیرد و شِلدِن ترنر (نویسنده «رو هوا») و جانی نیومن (نویسنده «نارکوز») فیلم‌نامه اقتباسی آن را می‌نویسند. تهیه‌کنندگان فیلم در گفت‌وگو با «هالیوود ریپورتر» گفته‌اند: «ما خیلی هیجان‌زده‌ایم که معرفی دوباره داستان نمادین بانی و کلاید را بر عهده داریم. داستان آن‌ها در فرهنگ عامه سراسر جهان شناخته‌شده است اما نسل‌های جدید کم‌تر جزییات داستان زندگی‌شان را می‌دانند… خوش‌حالیم که برای ساخت این فیلم، گروه خلاق و توانمندی شکل گرفته است.»

کایک مایو یک کارگردان اسپانیایی است که با فیلم‌های «تورو» و «ایوا» شناخته می‌شود. هنوز تاریخی برای نمایش عمومی «عشق یک سلاح است» اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست