هنر و تجربه: روئر اوتاگ در سال ۲۰۱۶ با فیلم نروژی زیرژانر فاجعه «امواج» / The Wave خودی نشان داد و تحسین عمومی را برانگیخت. در واقع، کار او در ادغام شخصیت‌های قوی داستانی با دکورهای عظیمی که در اغلب فیلم‌های فاجعه‌ای دیده می‌شوند، به‌قدری تمام‌وکمال بود که او بلافاصله در هالیوود روی صندلی کارگردانی «مهاجم مقبره» نشست.

در حالی که هنوز درباره کم‌وکیف فیلم هالیوودی اوتاگِ نروژی بحث است (اتفاقی که کم‌تر فیلم‌ساز خلاق اروپایی از آن جان سالم به‌در برده!) دنباله‌ای بر «امواج» ساخته شده که به‌سادگی «زلزله» نام دارد و به‌زودی اکران خواهد شد. علاقه‌مندان در پیش‌پرده «زلزله» که به‌تازگی منتشر شده است، می‌توانند دلیل استقبال از فیلم اول را هم ببینند چون بجز جلوه‌های ویژه و انهدام‌های عظیمی که در بیش‌تر فیلم‌های هالیوودی این زیرژانر دیده می‌شوند، پای بازیگران توانمند و داستان خوبی هم در میان است و به نظر می‌رسد «زلزله» می‌تواند دنباله شایسته‌ای برای «امواج» باشد.

ناگفته نماند که این بار اوتاگ کارگردان نبوده چون سرش گرم «مهاجم مقبره» بود و در عوض، یک فیلم‌اولی به نام جان آندرئاس اندرسن جای‌گزینش شده است. به هر حال، «زلزله» از ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) هم‌زمان با اکران، در پایگاه‌های مجازی از جمله آی‌تونز و «آمازون پرایم ویدیو» در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

  • پلی‌لیست