هنروتجربه: اکران ویژه دو مستند از مجموعه مستندهای چهره‌های ایرانی در خانه هنرمندان با حضور عوامل فیلم‌ها و چهره‌های فرهنگی و هنری آغاز شد.

اکران ویژه مستند «سلطان بی‌تاج و تخت بخارا» به کارگردانی مسعود جعفری چهارشنبه نهم آبان در خانه هنرمندان برگزار شد. پیش از نمایش این مستند، پوستر فیلم از سوی عوامل فیلم از جمله کارگردان و همچنین چهره‌‌های فرهنگی و هنر همچون پرویز پورحسینی، پرویز یشایایی و… امضا شد. به دلیل همزمانی این آئین با برگزاری «شب بخارا» در تبریز علی دهباشی نتوانست در برنامه نمایش فیلم حضور داشته باشد. «سلطان بی‌تاج و تخت بخارا» مستندی است که بر نحوه کارکردن علی دهباشی در مجله بخارا و شب‌های بخارا و دیدارها و گفت‌گوها تمرکز کرده‌است.

اکران ویژه مستند «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی غلامرضا کتال نیز پنج‌شنبه دهم آبان در خانه هنرمندان برگزار شد. پیش از نمایش این مستند، پوستر فیلم از سوی عوامل فیلم از جمله کارگردان، نوشین آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک،مجید بلوچ طراح پوستر و هم‌چنین چهره‌های فرهنگی و هنری امضا و پس از آن فیلم به نمایش گذاشته شد.

توران میرهادی، از بنیان‌گذاران آموزش و پرورش نوین و ادبیات کودکان و نوجوانان در ایران است و آن‌هایی که در دوران کودکی شانس حضور در کودکستان و مدرسه فرهاد با مدیریت این بانوی فرهیخته را داشتند، آن روزها را هیچ‌گاه از یاد نمی‌برند. مستند «یکی بود یکی نبود» تلاش می‌کند تا زندگی و تلاش‌های توران میرهادی را در عرصه فرهنگ از زبان خودش به تصویر بکشد.

عکس:یاسمن ظهور طلب