هنر و تجربه: کمپانی فاکس قرن بیستم این هفته با انتشار لوگوی جدید فرنچایز «آواتار» یک مشکل قدیمی را حل کرد (فونت پاپیروس نمونه قبلی به‌شدت مورد تمسخر قرار گرفته بود) ولی با انتشار خبر عنوان چهار دنباله‌ای که در بر «آواتار» ساخته می‌شوند، چهار مشکل جدید پیدا کرد و با موجی از واکنش‌های منفی روبه‌رو شد.

عنوان چهار فیلم بعدی جیمز کامرون در این مجموعه از این قرارند: «آواتار: راه آب»، «آواتار: حامل بذر»، «آواتار: مهاجم تولکِن» و «آواتار: در جست‌وجوی آیوا». پس از انتشار نام این چهار فیلم، خیلی زمان نبرد که موج وسیعی از واکنش‌های منفی، اینترنت و فضای مجازی را در بر بگیرد و متأسفانه جیمز کامرون که حسابی مشغول گسترش جهان داستانی جذابش است، اولین بازخوردهای منفی را بگیرد.

به هر حال، طرفداران فیلم که چندان مشکلی با عنوان «آواتار۲» ندارند و آن را با توجه به حرف‌های کامرون درباره این دنباله که قرارست به سراغ جهان‌های زیرآب برود، معقول می‌دانند، به‌شدت از عنوان‌های مضحک سایر قسمت‌ها به‌خصوص «حامل بذر» انتقاد کرده‌اند. اما موضوع جالب تعداد مقاله‌هایی است که بر اساس این ایده منتشر شده‌اند و مثلاً چنین عنوان‌هایی دارند: «این عناوین دنباله‌های آواتار واقعاً شرم‌آورند» از نشریه «ای‌وی کلاب» یا «این عنوان‌های آواتاری بد و بهت‌آور، و پنجاه ایده بهتر» از نشریه «وایس». نشریه «والچر» هم نوزده عنوان پیشنهاد کرده است و «رپ» آن‌ها را غیرعادی و جنون‌آمیز توصیف کرده است!

به هر حال تاریخ نمایش عمومی اولین دنباله، ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ است و دومی ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱؛ و حالا زمان زیادی برای هر گونه تجدید نظر وجود دارد!

  • ایندی‌وایر