هنر و تجربه: اصلاً مهم نیست درباره فیلم‌های دیوید لوئری چه نظری دارید چون او در هر صورت کار خودش را می‌کند و با هر فیلم جدیدش می‌خواهد ژانر(های) تازه‌ای را تجربه کند و فیلمی متفاوت از گذشته را به کارنامه‌اش بیفزاید.

این کارگردان تحسین‌شده که فیلم‌هایی چون «اژدهای پیت»، «داستان یک روح» و «پیرمرد و جانی مسلح» را در دوسه سال گذشته ساخته است، این دفعه با پروژه جدیدش با عنوان «شوالیه سبز» می‌خواهد ساختن فیلمی حماسی فانتزی را تجربه کند؛ و دوباره داستان قرون وسطایی سِر گاوِین، شوالیه‌ای از میزگرد شاه آرتور، را روایت کند. افسانه سِر گاوین و شوالیه سبز پیش از این در دو فیلم دیگر به کارگردانی استیون ویکس بازگو شده است؛ «گاوین و شوالیه سبز» (۱۹۷۳) و «شمشیر دلاور» (۱۹۸۴) که بازیگر فیلم دوم شان کانری است.

هنوز تاریخی برای نمایش عمومی «شوالیه سبز» در نظر گرفته نشده ولی کمپانی مستقل و موفق «A24» حقوق پخش فیلم را خریده است. در حال حاضر، آخرین فیلم لوئری یعنی «پیرمرد و جانی مسلح» است با بازی رابرت ردفورد؛ بازیگر و کارگردان و مؤسس جشنواره ساندنس که فعلاً طبق گفته خودش آخرین حضور و بازی سینمایی خود را پشت سر گذاشته است.

  • پلی‌لیست