هنروتجربه:پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز اول سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران جمعه ۱۸ آبان ماه کار خود را آغاز کرد.در این روز در کنار اکران فیلم‌های کوتاه سینمایی که با استقبال خوب تماشاگران همراه بود،  چهار نشست تخصصی با عناوین  «رئالیسم در سینما»، «رئالیسم در هنر»، رئالیسم در فیلم کوتاه و باورپذیری در سینما برگزار شد که در این بخش‌ها امکانی ایجاد شده بود،تا علاقه‌مندان ناشنوا هم با حضور یک مترجم زبان اشاره،بتوانند از این نشست‌ها استفاده کنند.

در این دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران،انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) مسئولیت انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را  برعهده دارد و هر روز پنج فیلم که بیشترین تعداد آرای تماشاگران را به دست آورده بدون اولویت معرفی می‌شوند. در روز اول جشنواره‌ این فیلم‌ها بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا بیشترین تعداد آراء تماشاگران را اخذ کرده‌اند که شامل فیلم کوتاه تجربی «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا، فیلم کوتاه داستانی «تشریح» به کارگردانی سیاوش شهابی، فیلم کوتاه داستانی «ذبح» به کارگردانی سامان حسین‌پور و آکو زندکریمی، فیلم کوتاه داستانی «ساکنین طبقه آخر» به کارگردانی امیر جلالی و فیلم کوتاه داستانی «کوهریگ» به کارگردانی علی زمانی عصمتی هستند.

هیات برگزاری بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران هم شامل طوفان نهان قدرتی، مریم اسمی‌خانی، محمد حمزه‌ای، علی رشیدی‌فر، رضا اسدی، مجید قربانی‌فر، آرمان فیاض و میرعباس خسروی‌نژاد هستند.

معرفی هیات داوران نشان ایسفا
هیات داوران انجمن فیلم کوتاه ایران برای اهدای نشان ایسفا در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نیز معرفی شدند.  ناصر ضمیری، مسعود حاتمی، فرهنگ آدمیت، حسین ریگی، سالم صلواتی، سمیرا نوروزناصری، پیمان نعیمی به عنوان هیات داوران بخش اهدای نشان ISFA در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شدند. این نشان هر سال در اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به بهترین فیلم از سوی هیات داوران ایسفا اهدا می‌شود.

اکران فیلم‌های داستانی در سانس فوق‌العاده
هم‌چنین تمامی فیلم‌های داستانی بخش ملی هر شب در سانسی فوق‌العاده از ساعت ۱۲ تا ۱:۳۰ دقیقه بامداد در جشنواره فیلم کوتاه تهران دوباره اکران می‌شوند. فیلم‌های «بدل»، «پرواز ماهی‌ها»، «پاپ کرن»، «نقش»، «تلقین»، «عافیت»، «هدیه‌ای برای یک روز غم‌انگیز»، «استادیوم»، «گوش سیاه»، «کلنجار»، «رورانس»، «تلخ»، «تیری در تاریکی»، «تاول»، «تشریح» و «عروس دریایی»، «کارما»، «برف تابستان»، «تنفس»، «جشن» و «ماچ سینمایی» در روز اول در سانس فوق‌العاده روی پرده رفتند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از جمعه، ۱۸ آبان آغاز شد و تا ۲۲ آبان ماه در پردیس ملت ادامه دارد.