هنروتجربه- مریم شاه‌پوری: نتفلیکس به دلیل وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های کالیفرنیا مراسم فرش قرمز فیلم‌های «قفس پرنده» به کارگردانی سوزان بیر و با بازی سندرا بولاک و جدیدترین اثر برادران کوئن یعنی «چکامه باستر اسکراگز» را در جشنواره انستیتو فیلم آمریکا لغو کرد؛ و البته در هر دو مورد نمایش فیلم طبق برنامه صورت گرفت.

در بیانیه نتفلیکس چنین آمده است: «قلب‌های ما همراه قربانیان، خانواده‌های آن‌ها و اولین واکنش‌ها به حوادث تیراندازی مرزی و آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا است. ما به دلیل وقوع این تراژدی‌ها دست به لغو مراسم‌های فرش قرمز امشب زدیم… از درک و همراهی شما برای یاری آسیب‌دیدگان متشکریم…»

«قفس پرنده» که بر اساس رمان جاش مالِرمَن به همین نام سروشکل گرفته است، یک درام علمی‌خیالی است درباره یک زن و دو بچه با چشمانی بسته‌شده که در سرزمینی لم‌یزرع و دیستوپیایی به‌سر می‌برند. تام هالندر، جان مالکوویچ، سارا پالسن، جکی ویور و بی‌دی وانگ برخی از دیگر بازیگران فیلم هستند. این اولین فیلم بلند سوزان بیر پس از درام کارآگاهی «یک شانس دیگر» (۲۰۱۵) است؛ فیلم‌سازی که در سال ۲۰۱۱ برای کارگردانی «در دنیایی بهتر» برنده اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد. البته بیر در سال ۲۰۱۶ هم برای کارگردانی هر شش قسمت سریال انگلیسی «مدیر شب» برنده جایزه امی شد.

«قفس پرنده» از ۱۳ دسامبر (امروز ۲۲ آذر) به صورت محدود در سینماهای آمریکای شمالی و لندن روی پرده می‌رود و از ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) توسط نتفلیکس برای علاقه‌مندان سراسر جهان عرضه خواهد شد.

  • پلی‌لیست