هنروتجربه: جیمز مارش حالا بعد از ملودرام نامزد جایزه اسکارش «تئوری همه چیز» یا «تئوری فراگیر» (۲۰۱۴؛ درباره استیون هاکینگ) بازگشته و این بار داستان حقیقی جالب توجه دانلد کروهِرست (کالین فرث) را در فیلمی با عنوان «رحمت»/ The Mercy کارگردانی کرده است.

داستان درباره یک دریانورد آماتور به نام کروهرست است که در رقابت‌های ساندی تایمز گلدن گلوب سال ۱۹۶۸ شرکت می‌کند به این امید که به اولین کسی در تاریخ بدل شود که به‌تنهایی دورتادور کره زمین را بدون توقف پیموده است. او با قایقی ناتمام کاروکاسبی و خانه و همسرش کلر (ریچل وایس) و فرزندان‌شان را رها می‌کند تا ماجراجویی بزرگش را با قایقی به نام «تین‌موث اِلِکتِران» آغاز کند.

«رحمت» آن طور که از پیش‌پرده‌اش – که به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده است – برمی‌آید، یک داستان زندگی‌نامه‌ای دیگر درباره یک فرد توسری‌خور است که جیمز مارش به‌خوبی از عهده پرداخت و روایتش برآمده است؛‌ و خوش‌بختانه بر اساس همین اولین تصاویرش آن‌چه یک درام هیجان‌انگیز در باب سؤال‌های پاسخ‌داده‌نشده به نظر می‌رسد، به‌گونه‌ای هست که سینمادوستان را ناامید نکند.

«رحمت» از ۳۰ نوامبر (۹ آذر) به صورت محدود در سینماها روی پرده می‌رود و از ۶ دسامبر (۱۵ آذر) اکران گسترده‌ای را تجربه می‌کند.

  • پلی‌لیست