هنروتجربه:پوستر مستند سینمایی «حافظ و گوته» به کارگردانی فرشاد فرشته حکمت که قرار است در جشنواره سینما حقیقت به نمایش گذاشته شود، رونمایی شد.

این فیلم به بررسی بخش‌هایی از زندگی‌نامه شمس‌الدین حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایرانی و یوهان ولفگانگ فون گوته شاعر و درام‌نویس نامدار آلمانی می‌پردازد. در این فیلم همچنین تاثیر ادبی حافظ بر برخی آثار گوته به ویژه دیوان شرقی- غربی و الهام‌پذیری از فرهنگ ایرانی و شرقی در آثار این نویسنده جهانی مورد بررسی قرار گرفته است.

«حافظ و گوته» از آثار منتخب بخش مسابقه ملی مستندهای بلند دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است که برای اولین‌بار در این جشنواره رونمایی می‌شود.فیلم‌برداری «حافظ و گوته» که ساخت آن سه سال طول کشیده است،در بهار سال ۹۶ در هشت شهر آلمان از جمله فرانکفورت، وایمار، برلین، هایدلبرگ، لایپزیک، ینا، پلینز، روکن و…انجام شد و بعد از آن در پاییز همان سال بخش‌های دیگر فیلم در شیراز و تهران فیلم‌برداری شده است.. حامد فرشته حکمت مدیر فیلم‌برداریاین مستند را برعهده دارد و ناصر آقایی در نقش گوته و آرش رحیمی در نقش حافظ در این فیلم بازی می‌کنند. غزل زنگویی، ناتاشا الکساندرف، لادن کامیاب، فاطمه رزمجو، پانته آ پارسا و…از دیگر بازیگران آن هستند.