هنروتجربه:جشنواره بین‌المللی فیلم «توکیو فیلمکس» ژاپن سه فیلم از امیر نادری و یک فیلم دیگر او را در مقام نویسنده فیلم‌نامه در بخش ویژه‌ای به نمایش گذشت.

این جشنواره روز ۲۷ آبان (۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی) در منطقه هی‌بی‌یا و یوراکوچو در حومه پایتخت ژاپن آغاز شد و تا ۴ آذر ۱۳۹۷ (۲۵ نوامبر) به کار خود ادامه داد. تمرکز نوزدهمین دوره این رویداد سینمایی آسیائی و در بخش نمایش ویژه، روی فیلم‌های امیر نادری بود و علاوه‌بر فیلم‌های «انتظار» و «ساز دهنی»، فیلم دیگر این کارگردان به نام «چراغ جادو» و یک فیلم دیگر به نام «فارنهایت ۴۵۱» به نویسندگی او هم به نمایش درآمد.

جالب اینجاست که یکی از تصاویر فیلم ایرانی «انتظار» مورد توجه مسئولان نوزدهمین جشنواره فیلم «توکیو فیلمکس» قرار گرفت و به عنوان طرح اصلی پوستر این دوره انتخاب شد. «انتظار» از تولیدات کانون در سال  ۱۳۵۳ را فیروز ملک‌زاده فیلم‌برداری و حسین صدری آن را تدوین کرده است. بازیگران این فیلم کلاسیک کودک و نوجوان نیز حسین حیدری، زهره قهرمانی و فرزانه یوسفی هستند.فیلم «سازدهنی» نیز که به تازگی ترمیم و بازسازی شده  است در این رویداد سینمایی با استفاده از نسخه دیجیتال به نمایش درآمد.