هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: کمپانی بین‌المللی فیلم‌شارکس که در بوئنوس آیرس قرار دارد و متعلق به گوئیدو راد است، یکی از مهم‌ترین نماینده‌های فروش فیلم‌های سینمایی اسپانیایی‌زبان در سراسر جهان به شمار می‌رود. کمدی دیستوپیایی/ علمی‌خیالی «مدتی بعد» یکی از تازه‌ترین فیلم‌های این کمپانی است.

گوئیدو راد این فیلم را که جدیدترین اثر کارنامه خوزه لوییس کوئردا ۷۱ ساله است، چنین توصیف می‌کند: «این یکی از بهترین فیلم‌های کوئردا است؛ سینماگری که در خلق بعضی از بهترین فیلم‌های اسپانیایی‌زبان تاریخ سینما مشارکت داشته است از «دیگران» تا «چشمانت را باز کن» و… به‌علاوه، تمام نقدهای جشنواره سن سباستین درباره «مدتی بعد» هم این موضوع را تأیید می‌کنند.»

کوئردا با نه نامزدی در جوایز آکادمی گویا و کسب چهار تندیس از جمله کارگردانی و… با فیلم متفاوت جدیدش «مدتی بعد» هم نظر کارشناسان و منتقدان را جلب کرده و هم در گیشه با استقبال تماشاگران مواجه شده است. او پیش از این با فیلم‌های «پروانه» (۱۹۹۹) و «آفتابگردان‌های بی‌گل» (۲۰۰۸) در جوایز گویا حضور داشته و برای آن‌ها جوایز بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برنده شده است.

مدتی بعد - پوستر

ماجراهای «مدتی بعد» در سال ۹۱۷۷ می‌گذرد؛ روزگاری که کل جهان در یک عمارت/ قلعه بزرگ تقریباً قرون وسطایی کثیف دور هم جمع شده‌اند. این‌ها بازمانده‌های بشریت هستند که در جامعه‌ای دیستوپیایی گرد هم آمده‌اند که ویژگی‌های طبیعی خودش را دارد از جمله یک شاه فاشیستِ ستمگر! این فیلم که تولید مشترک اسپانیا و پرتغال است، درست پیش از کریسمس از ۲۸ دسامبر (۷ دی ماه) روی پرده سینماها خواهد رفت.

  • ورایتی