هنروتجربه- رضا حسینی: استودیوی یونیورسال در یکی از بدیهی‌ترین کارهای سال ۲۰۱۸ اقدام به خرید حقوق اقتباس سینمایی از موزیکال «اِوِن هَنسِن عزیز» کرد؛ نمایشی که در برادوی بسیار محبوب شد و جایزه تونی را هم برنده شد.

اما جالب است که این کمپانی می‌خواهد فیلم‌ساز مستقلی چون استیون شباسکی این فیلم را کارگردانی کند؛ فیلم‌سازی که بیش‌تر با نویسندگی و کارگردانی «مزایای گوشه‌گیر بودن» بر اساس رمانی از خودش، شناخته می‌شود و سال گذشته با سومین فیلم بلندش در مقام کارگردان با نام «اعجوبه»/ Wonder دوباره خودی نشان داد و علاوه بر جلب رضایت نسبی منتقدان، با بودجه‌ای ۲۰ میلیون دلاری به فروشی نزدیک به ۳۰۶ میلیونی در گیشه دست یافت که بی‌تردید دلیل اصلی انتخابش برای این پروژه جدید از سوی «یونیورسال» است.

«اون هنسن عزیز» درباره نوجوانی است با اضطراب‌های اجتماعی که طرح می‌ریزد خودش را به خانواده یکی از همکلاسی‌هایش نزدیک کند که به‌تازگی مرتکب خودکشی شده است. بن پلَت بازیگر این موزیکال بود که جایزه تونی را برای ایفای نقش خود برنده شد ولی هنوز مشخص نیست که آیا یونیورسال او را برای تکرار نقشش در نسخه سینمایی به کار می‌گیرد یا نه. البته او با سینما هم غریبه نیست و پیش از این فیلم‌هایی مانند «آوازخوان حرفه‌ای» و «پیاده‌روی طولانی بیلی لین بین دو نیمه» را در کارنامه دارد.

در تولید نسخه سینمایی «اون هنسن عزیز» از بِنجی پاسِک و جاستین پل هم استفاده می‌شود که در خلق تئاتر موزیکال نقش داشتند و برای نگارش ترانه‌های «لالا لند» و جوایز اسکار و گلدن گلابی که بردند، شناخته می‌شوند. هنوز تاریخ نمایش عمومی فیلم اعلام نشده است اما با توجه به این‌که نمایش برادوی منبع اقتباس فیلم، هنوز در کانون بحث و گفت‌وگو است احتمالاً یونیورسال هرچه زودتر پروژه را به تولید می‌رساند.

  • پلی‌لیست