هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: حالا که مجموعه «خانه جن‌زده روی تپه» / The Haunting of Hill House به عنوان یکی از بهترین آثار تلویزیونی سال جاری میلادی در کانون توجه است، اخبار مربوط به ساخت دنباله «تلألؤ» (۱۹۸۰) هیجان‌انگیرتر از قبل به نظر می‌رسد.

البته مایک فلانِگِن که دنباله فیلم درخشان استنلی کوبریک را با نام «دکتر اسلیپ» کارگردانی می‌کند، پیش از این مجموعه نیز آثار سینمایی موفقی ساخته است که برخی در زمره فیلم‌های ترسناک شاخص سال‌های اخیر قرار می‌گیرند. فلانگن در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «بالأخره فیلم‌برداری به پایان رسید! واقعاً تجربه‌ای طولانی، جنون‌آمیز و حقیقتاً منحصربه‌فرد بود. من رمان را بلافاصله بعد از انتشارش در سال ۲۰۱۳ خواندم و حسابی متأثر و مجذوب داستان حماسی دن تورِنس و آبرا استون شدم. اما هرگز برای لحظه‌ای تصور نمی‌کردم که روزی خودم اقتباس سینمایی‌اش را کارگردانی کنم. واقعاً مایه مباهاتم است که پنج ماه گذشته را در کنار بازیگران و عوامل تولید فوق‌العاده این پروژه گذراندم و به من اعتماد شد تا راوی داستان خارق‌العاده استیون کینگ باشم. بی‌تردید این تجربه برای من یکی از نقاط برجسته فعالیت‌های سینمایی‌ام به شمار می‌رود.»

همان طور که می‌دانید یوان مک‌گرگور در نقش دنی تورنس بزرگسال بازی کرده است و ربکا فرگوسن، کای‌لیگ کورِن، بروس گرینوود و… برخی از دیگر بازیگران فیلم هستند. فلانگن که فیلم دیدنی «چشم»/ «آکیولِس» و «هیس»/ «بی‌صدایی» را در کارنامه دارد، ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ می‌تواند «دکتر اسلیپ» را بر پرده سینماها ببیند.

  • ایندی‌وایر