هنروتجربه: جو روسو که خودش فیلم‌های واقعاً طولانی می‌سازد، بر این باور است که گونه فیلم‌های ۱۲۰ دقیقه‌ای رو به انقراض است! او که با برادرش آنتونی روسو گفت‌وگوی جدیدی با «بیزنس اینسایدر ایگنیشِن» کرده است پیش‌بینی می‌کند که فیلم دوساعته در هالیوود دیگر کارش تمام است.

جو روسو می‌گوید: «ما در لحظه تاریخی مهمی به‌سر می‌بریم. صد سال است که فیلم‌های دوساعته تولید می‌شوند اما حالا این قالب خیلی قابل پیش‌بینی شده است. به نظرم دشوار است که در این زمان محدود کار کرد… مثل این است که بگوییم همه ما غزل دوست داریم و بیایید تا صد سال دیگر نیز در همین قالب شعر بگوییم و… راه‌ها و قالب‌های بسیار زیادی برای کار هستند و مطمئن نیستم که نسل بعدی فیلم‌سازان فیلم‌های دوساعته را به عنوان قالبِ غالبِ داستان‌گویی در نظر بگیرند.»

این در حالی است که آخرین فیلم جو و آنتونی روسو در مقام کارگردان، یعنی «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» ۱۴۹ دقیقه زمان دارد و تا امروز طولانی‌ترین فیلم در جهان سینمایی مارول به شمار می‌رود؛ و البته که آن‌ها با فیلم جدیدشان در تابستان آینده این رکورد را خواهند شکست! گفته می‌شود قسمت جدید «انتقام‌جویان» فیلمی حدوداً سه‌ساعته است اما احتمالاً کمپانی دیزنی این دو برادر را مجبور می‌کند تا زمان فیلم را به همان ۱۴۰ تا ۱۵۰ دقیقه کاهش دهند.

  • ایندی‌وایر