هنروتجربه: فصل جوایز آغاز شده است و توجه اغلب سینمادوستان به فیلم‌های مهم یا پرسروصدای سال است. اما بهترست از فیلم‌های کوچک‌تری غافل نشویم که در جشنواره‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند و حالا در میان هیاهوی آثار بزرگ بر پرده سینماها ظاهر می‌شوند.

یکی از این فیلم‌ها «بن‌بست در اسپرو کریک» است که اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو پشت سر گذاشت و حالا پیش‌پرده‌اش هم به بهانه اکران و پخش مجازی‌اش منتشر شده است. این فیلم را که در زیرژانر کارآگاهی هم قرار می‌گیرد، هِنری دانِم نویسندگی و کارگردانی کرده است که در واقع اولین فیلم بلند رسمی‌‌اش به حساب می‌آید و مثل اغلب فیلم‌سازان با ساخت فیلم‌های کوتاه کارش را شروع کرد.

«بن‌بست در اسپرو کریک» بازیگران مطرحی ندارد و فقط چند چهره آشنا در ترکیب بازیگرانش دیده می‌شود که اغلب نقش‌های کوچکی را در سینما و تلویزیون بازی کرده‌اند. اما این فیلم فرصت مناسبی را برای بیش‌تر این بازیگران فراهم کرده است که خودی نشان بدهند و روی پرده سینما بدرخشند. به هر حال، اگر در جست‌وجوی یک فیلم تریلر و هیجان‌انگیز درست‌وحسابی هستید – که بعضی حتی آن را فیلمی با چاشنی تارانتینو توصیف کرده‌اند – منتظر اکران و عرضه دیجیتال فیلم از ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) باشید.

  • پلی‌لیست