هنروتجربه: مشاور وزیر نیرو و استاد دانشگاه درباره فیلم «تالان» که در سینماهای هنروتجربه به نمایش در حال نمایش است، یادداشتی نوشته و پیشنهاد کرده است همه ایرانیان آن را ببینند.

محمد فاضلی، مشاور وزیر نیرو و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی درباره فیلم «تالان» نوشته است: «ما ایرانیان حیات تمدن ایرانی را با بدکرداری خود در قبال آب‌های زیرزمینی، غارت کرده‌ایم. ما با حکمرانی بد، شیرابه جان زمین را کشیده‌ایم و اکنون پشت زمین است که زیر بار غارت ما خم می‌شود و زمین فرو می‌نشیند. من قبلاً درباره غارت آب‌های زیرزمینی نوشته بودم که «کم‌کم زیر پای‌مان خالی می‌شود و در آغوش فاجعه بدبخت می‌شویم»، فیلم «تالان» اکنون داستان چگونگی بد کرداری ما با آب‌های زیرزمینی را به تصویر کشیده است.

«تالان» (به معنای غارت) حکایت تصویری کردار نامناسب ما با طبیعت مهربان این سرزمین است. دیرهنگام است ولی هنوز وقت هست. عزم جزم برای رسیدن به فریاد زمین و آب‌های زیرزمینی این سرزمین را با دیدن این فیلم آغاز کنیم.

«تالان» به کارگردانی محمدصادق دهقانی، از ۱۹ آذر به نمایش در آمده‌است و در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، بابل، مشهد و کرمان برای علاقمندان تماشای آن میسر است. خرید بلیت  از سایت سینماتیکت نیز امکان‌پذیر است. شایسته است همه ایرانیان «تالان» را ببینند. اگر دوست دارید غارت حیات را ببینید، مسئولان شهرتان را به دیدن «تالان» دعوت کنید.»