هنروتجربه: جف بریجز حالا نه‌فقط با بازی در نقش دود در «لبووسکی بزرگ» (برادران کوئن، ۱۹۹۸) در تاریخ ماندگار شده است بلکه امسال و در واقع ماه آینده در جوایز گلدن گلوب، جایزه سسیل بی. دمیل را دریافت خواهد کرد.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که بانی جوایز گلدن گلوب است، هر سال این جایزه را به هنرمند و سینماگری می‌دهد که سهم چشمگیری در جهان سرگرمی داشته و آثار شاخصی از خود به جا گذاشته باشد. در بیانیه انجمن چنین آمده است: «انجمن مطبوعات خارجی هالیوود خوش‌حال است که جایزه سسیل بی. دمیل ۲۰۱۹ را به جف بریجز اهدا می‌کند. کارنامه درخشان بریجز در ژانرهای مختلف، قلب‌ها و افکار تماشاگران سراسر جهان را برای بیش از شش دهه است که تسخیر کرده…»

بریجز در سال ۱۹۷۱ و با دومین فیلمش بود که نامزدی جایزه اسکار (یکی از هفت‌تای کارنامه‌اش) را برای «آخرین نمایش فیلم» (پیتر باگدانوویچ) تجربه کرد. از دیگر فیلم‌های مهم کارنامه او می‌توان به «کینگ کونگ»، «تران»، «استارمن»، «آیرن‌من»، «شهامت حقیقی» و «دل دیوانه» اشاره کرد که این آخری تنها تندیس طلایی‌اش را برای او به ارمغان آورد.

از برندگان پیشین جایزه سسیل بی. دمیل می‌توان به مریل استریپ، دنزل واشینگتن، جرج کلونی، جودی فاستر، مورگن فریمن، رابرت دنیرو، مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ و سال گذشته اپرا وینفری اشاره کرد.

  • پلی‌لیست