هنروتجربه- مریم شاه‌پوری: عصر اقتباس‌های سینمایی از کتاب‌های مصور و داستان‌های ابرقهرمانی، و همین طور بازسازی فیلم‌های دهه ۱۹۸۰ را پشت سر می‌گذاریم اما شاید روزی هم فرا برسد که سینمای ژاپن دهه ۱۹۵۰ در کانون توجه سینماگران قرار بگیرد.

البته برای شروع کار این طور به نظر می‌رسد که «امبلین تِلِویژِن» به این موضوع اندیشیده و حقوق ساخت یک مجموعه تک‌فصلی بر اساس اثر کلاسیک آکیرا کوروساوا با نام «راشومون» را به دست آورده است. در حالی که به نظر می‌آید ایده نمایش یک جنایت از منشور نقطه نظرهای متفاوت، حالا بعد از هفتاد سال و شاهکار کوروساوا، دیگر تروتازگی‌اش را از دست داده است، در همین ابتدا باید گفت که در هر یک از ده قسمت این مجموعه، یک جنایت محور داستان قرار خواهد گرفت.

«راشومون» یازدهمین فیلم کوروساوا است که فیلم‌نامه‌اش با همکاری شینوبو هاشیموتو نوشته شد. این دو فیلم‌نامه‌شان را بر اساس داستان کوتاهی از رایونوسوکه آکوتاگاوا سروشکل دادند. در این فیلم، چهار شخصیت متفاوت، روایت خودشان را از اتفاق اساسی عرضه می‌کنند که ممکن است به یک قتل وحشتناک ارتباط داشته باشد.

این مجموعه جدید «راشومون» در کنار شماری از تولیدهای جدید «امبلین تلویژن» قرار می‌گیرد که در پاییز ۲۰۱۸ در تولید محصول موفق نتفلیکس «خانه جن‌زده روی تپه» / The Hauntind of Hill House هم نقش داشت.

  • ایندی‌وایر