هنر و تجربه: رمان ماریا سِمپل با عنوان «کجا می‌روی، برنادت» یک سال در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت و حالا در آستانه نقش بستن بر پرده نقره‌ای است. همان طور که می‌دانید جدیدترین فیلم ریچارد لینکلیتر اقتباسی از این کتاب است با بازی کیت بلانشت در نقش اصلی.

«کجا می‌روی، برنادت» که به‌تازگی پیش‌پرده جدیدش در فضای مجازی منتشر شده، درباره خانواده‌ای است که در پی ناپدید شدن معمار-همسر-مادر آن، در مسیر پیچیده و غریبی قرار می‌گیرد. بخش اعظمی از پیرنگ به‌واسطه اسنادی، از نامه‌ها گرفته تا کارت‌های گزارش، از زندگی اعضای این خانواده روایت می‌شود.

لینکلیتر کمدی‌هایی مانند «مات‌ومبهوت» و «مدرسه راک» را در کارنامه دارد اما بیش از همه با پروژه دوازده‌ساله‌اش «پسر بودن» شناخته می‌شود که در سال ۲۰۱۴ انبوهی از جوایز را برایش به ارمغان آورد. لینکلیتر که در فیلم جدیدش در نگارش فیلم‌نامه هم مشارکت داشته، از ماریا سمپل در سمت تهیه‌کننده اجرایی هم بهره برده است که خودش در تلویزیون تجربه‌هایی در خصوص نگارش فیلم‌نامه دارد از جمله «دیوانه تو» که او را نامزد جایزه امی کرد.

بیلی کروداپ، کریستین ویگ، جودی گریئر، لورنس فیشبرن و اما نلسن تازه‌وارد در نقش دختر برنادت به نام بی، از دیگر بازیگران فیلم هستند. «کجا می‌روی، برنادت» از ۲۲ مارس ۲۰۱۹ (۲ فروردین ۱۳۹۷) به نمایش عمومی درمی‌آید.

  • پلی‌لیست