هنروتجربه:کارگردان «جوجه‌ها آخر پاییز جیغ می‌کشند» در مراسم آئین دیدار فیلمش از فعالان سینمای مستقل خواست در مقابل سختی‌های وضعیت اکران عقب ننشینند.

آئین دیدار فیلم «جوجه‌ها آخر پاییز جیغ می‌کشند» شامگاه امروز، اول دی در موزه سینما برگزار شد. پس از امضای پوستر که با حضور عوامل و علاقه‌مندان این فیلم برگزار شد، مجتبا اسپنانی، کارگردان فیلم با اظهار خوشحالی از اینکه فیلمش در سینمایی اکران می‌شود که مختصات سینمای فرهیختگی را دارد، افزود:«امیدوارم فیلم مخاطبان خودش را پیدا کند و زحمات دوستانم در اصفهان دیده شود.»

او خطاب به حاضران که بخشی از آنها از اصفهان آمده بودند، گفت:«دوست دارم خیلی زود جای شما بنشینم و فیلم‌های شما را تماشا کنم. ما در کنار هم هستیم و بسیاری از شما که فیلم‌ساز هستید می‌دانید راه سختی دارید تا در جریان سینمای آلترناتیو، فیلم‌تان را اکران کنید اما عقب ننشینید. سینمای بدنه اجاز تنفس نمی‌دهد اما همین مجموعه هنروتجربه را هم باید قدر دانست.»

20181222201341_IMG_5988-01

مجید صدیقی، تهیه‌کننده فیلم هم در مورد اکران این فیلم عنوان کرد:«خوشحالم از بابت اکران این فیلم، یک اکران بدون فرسایش که منجر به انگیزه سوزی نمی‌شود. سینمای مستقل و لوباجت (کم هزینه) نقطه مبنا و عزیمت آن چیزی غیر از اصالت انگیزه نیست. مجموعه دوستان این فیلم واجد انگیزه در این فرایند بودند و به هرشکل فارغ از ژست‌های سینمای حرفه‌ای تلاش کردند این فیلم به ثمر بنشیند.»

شهره موسوی، از بازیگران فیلم هم از اینکه این اثر نوبت اکران گرفته است، ابراز خوشحالی کرد و درحالی که از دوستن و آشنایان تئاتر و سینمای اصفهان برای حضور در این مراسم تشکر می‌کرد، ادامه داد:«یک خواهش دارم. به همان اندازه که پیگیر بودید فیلم ما روی پرده باشد، به این نکته هم توجه کنیم که فیلم‌سازان جوان هنروتجربه را حمایت کنید تا فیلم‌های بقیه هم اکران شود.»

همچنین امین پناهی، دیگر بازیگر «جوجه‌ها آخر پاییز جیغ می‌کشند» با تایید صحبت‌های موسوی به حذف برخی از صحنه‌های فیلم اشاره کرد:«از پلان‌های حذف شده چیزی نمی‌گویم. امیدوارم حمایتمان کنید تا فیلم دیده شود.»

اسپنانی در توضیح این موضوع عنوان کرد:«در بخش‌هایی از فیلم جمله‌ها به هم نمی‌خورند. فیلم به سختی پروانه نمایش گرفته و بخش‌هایی از آن حذف شده است. به هرحال سهل انگاری از ما بود.»

سمانه قاسمی از بازیگران فیلم نیز اظهار امیدواری کرد که فیلم در جشنواره‌های داخلی و خارجی بدرخشد.

این مراسم با نمایش فیلم «جوجه ها آخر پاییز جیغ می کشند»در اولین شب زمستان  به پایان رسید.

 عکس:یاسمن ظهورطلب